Druk z prędkością światła

ColorWave 900

W czasach niezwykle nasilonej konkurencji na rynku usług poligraficznych, znalezienie istotnych przewag, zwłaszcza technologicznych, jest kluczem do rentowności. Canon wyznacza nowy standard w tym zakresie, wzbogacając swoje portfolio o model Océ ColorWave 900® – cyfrową drukarkę kolorową, która osiąga nawet 15-krotnie większą szybkość niż inne dostępne na rynku systemy atramentowe, a dodatkowo gwarantuje wysoką jakość produkcji i szybki zwrot z inwestycji.  Drukarkę zaprojektowano z myślą o rynkach sztuk graficznych (GA), budownictwa, architektury i projektowania (CAD) oraz geograficznych systemów informatycznych (GIS).

 

Drukarka zaprojektowana specjalnie pod kątem rynków GA, CAD i GIS wypełnia lukę między cyfrowym drukiem atramentowym a tradycyjną technologią offsetową. Urządzenie oferuje cyfrowy przepływ pracy, wysoką produktywność, niższe koszty bieżące oraz większą elastyczność w przypadku krótszych lub personalizowanych zadań druku.


Dzięki technologii atramentowej Memjet urządzenie Océ ColorWave 900 drukuje z szybkością ponad 1100 m2 na godzinę i w zaledwie pół godziny może stworzyć wydruk równy wysokości wieży Eiffla, bijąc rekordy szybkości produkcyjnego druku wielkoformatowego. Tak duża prędkość druku możliwa jest dzięki temu, że przesuwa się jedynie papier, a głowica znajduje się nieruchomo nad powierzchnią zadrukowywanego medium.


Océ ColorWave 900 drukuje na mediach o szerokości do 42” (106,7 cm) i podobnie jak urządzenia Océ ColorWave 600/650 mieści sześć rolek papieru, co przekłada się na imponującą pojemność wejściową równą 1200 metrów (200 metrów na rolkę). Wydruki są cięte i dostarczane do pojemnej tacy odbiorczej z podwójnym zasobnikiem wyjściowym, co umożliwia współbieżny druk oraz rozładunek wydruków, a zatem jeszcze bardziej wydłuża czas nieprzerwanej pracy i zwiększa produktywność.
Za pomocą takich narzędzi jak kontroler Océ PowerM® czy oprogramowanie ONYX Thrive™ użytkownicy mogą w łatwy, a jednocześnie profesjonalny sposób zarządzać kolorami oraz przepływem pracy. Z kolei intuicyjny interfejs dotykowy zwiększa funkcjonalność drukarki i upraszcza rutynowe zadania, oszczędzając czas i minimalizując ryzyko pomyłki.


Drukarka Océ ColorWave 900 sprawdza się doskonale w szerokiej gamie zastosowań – takich jak druk materiałów sklepowych (POS), wystawienniczych i targowych, reklam na lady i podłogi, rysunków technicznych i map – i stanowi atrakcyjną propozycję dla drukarni wielkoformatowych, które chcą maksymalnie zwiększyć moc produkcyjną, oraz drukarni komercyjnych, które szukają skutecznego, a jednocześnie ekonomicznego sposobu na zdobycie nowych klientów.

 

Znaczenie druku: Clive Booth