Przekształć drukarkę w zasób zabezpieczający

Na ile bezpieczne jest Twoje środowisko druku? Zapoznaj się z raportem firmy Canon dotyczącym bezpieczeństwa w Internecie rzeczy i odkryj 4 sposoby na zabezpieczenie biura

POBIERZ RAPORT

Business colleagues with coffee and laptop at meeting table

Bezpieczeństwo nigdy nie było tak ważne w strategii korporacyjnej. Coraz większa liczba ataków cyberprzestępców i ewolucja prawodawstwa sprawiły, że każda osoba w firmie, od dyrektora ds. IT po dyrektora generalnego, zastanawia się, czy podjęła wystarczające kroki, aby zabezpieczyć informacje w firmie.

Organizacje starają się zrównoważyć potrzebę posiadania bezpiecznej infrastruktury IT z wdrażaniem nowej technologii, która sprawia, że przedsiębiorstwo osiąga wyższą wydajność.

Drukarki są jednym z elementów w ekosystemie, który czasami może być pomijany. Jednak można je odpowiednio wyposażyć w celu zwiększenia poziomu zabezpieczeń organizacji.

Bezpieczne drukowanie w obrębie ekosystemu organizacji

Mimo że menedżer ds. IT może się przeciwstawiać napływowi podłączonych, inteligentnych i opartych na technologii chmury urządzeń, powołując się na ryzyko związane z czasem pracy bez przestojów, różne urządzenia, w tym drukarki, mogą zwiększyć stopień bezpieczeństwa w całej firmie.

Obecnie wiele naruszeń danych (umyślnych i przypadkowych) jest tematem numer jeden serwisów informacyjnych. Wszystkie organizacje wprowadzają dodatkowe środki, aby zapobiec nieuprawnionemu wstępowi do swoich budynków i ograniczyć dostęp do własnej sieci. Jednak jeden element jest często pomijany – a mianowicie drukarka podłączona do sieci.

Drukowanie w bezpieczny sposób nie jest często priorytetem dla dyrektora ds. IT czy dyrektora ds. bezpieczeństwa informatycznego. To bardzo zaskakująca informacja. W końcu wartość danych przetwarzanych przez drukarkę jest ogromna.

Interior designers with swatches working at laptop

Najważniejsze dokumenty dla firmy są wysyłane do druku

Większość najważniejszych informacji biznesowych i dokumentów jest wysyłana do druku, dlatego organizacje muszą zapewnić możliwie jak najbezpieczniejszy system drukowania. Firma Quocirca ustaliła, że 70% europejskich przedsiębiorstw ucierpiało z powodu co najmniej jednego ataku związanego z naruszeniem danych druku w 2017 roku. Jednak przedstawiciele aż 15% tych firm twierdzą, że ich infrastruktura drukowania jest bezpieczna. Łatwo stwierdzić, gdzie leży problem. Dopiero teraz osoby podejmujące decyzje uświadamiają sobie, jak ważna jest ochrona tych urządzeń.

Architect holding blueprint

Dlaczego warto rozważyć bezpieczne drukowanie w firmie?

Cały czas dominuje pogląd, że drukarka to kolejny element sprzętu biurowego lub urządzenie peryferyjne. Jednak w większości przypadków urządzenia te mogą stać się cennymi zasobami w kontekście kontroli i bezpieczeństwa drukowania. Współczesne urządzenia biurowe są jednak o wiele bardziej wyrafinowane. Mają systemy operacyjne i obsługują zintegrowane, oparte na chmurze rozwiązania do przetwarzania dokumentów. Zlecenie tych usług dostawcy rozwiązań, który specjalizuje się w bezpieczeństwie, może sprawić, że funkcje te zwiększą poziom zabezpieczeń w zakresie jednego z głównych działań przedsiębiorstwa – drukowania.

Dostawcyusług zarządzania drukiem (MPS) są w stanie zaoferować zintegrowane rozwiązania systemu pracy, które po wprowadzeniu do podłączonej do sieci infrastruktury drukowania mogą zagwarantować kompletny wgląd w procesy drukowania i i kontrolę nad nimi.

Organizacje mogą uzyskać szybki dostęp do informacji:

  • Wzrost produktywności
  • Automatyzacja systemu pracy
  • Zarządzanie zabezpieczeniami zawartości

W przypadku korzystania z prywatnego systemu chmury przedsiębiorstwa mają całkowitą pewność, że ich dokumenty nigdy nie opuszczą sieci lokalnej, a to gwarantuje bezpieczeństwo wrażliwych danych. Prywatna platforma chroni dokumenty przed zagrożeniami zewnętrznymi i umożliwia administratorom monitorowanie kosztów i określenie nieoczekiwanych opłat.

Dzięki tym środkom rozwiązania do zarządzania drukiem sprawiają, że drukarki stają się cennymi zasobami w zakresie bezpieczeństwa. Inwestycje w tego rodzaju rozwiązania prawdopodobnie wzrosną w najbliższych latach, ponieważ 80% decydentów w całej Europie deklaruje podjęcie działań związanych z bezpieczeństwem dokumentów w ciągu najbliższego roku lub dwóch lat. Dzięki przeprowadzanej zmianie w zakresie bezpieczeństwa informacji organizacje, które są gotowe do inwestowania w innowacyjne technologie, będą czerpały korzyści z bezpieczeństwa.

Zabezpiecz cyberprzestrzeń w biurze

32% firm w całej Europie zetknęło się cyberprzestępczością. Dowiedz się, w jaki sposób można chronić biuro podłączone do IoT, dzięki raportom na temat bezpieczeństwa w miejscu pracy

POBIERZ RAPORT

Male on computer looking at screen

Podobne rozwiązania

Dodatkowe informacje

Dowiedz się, w jaki sposób rozwiązania firmy Canon związane z bezpieczeństwem informacji mogą pomóc Twojej firmie.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  • Canon
  • Biznes
  • ...
  • Przekształcenie drukarki w zasób zabezpieczający