FC-hero1

Klub piłkarski FC Dordrecht promuje swój system monitoringu oparty o rozwiązania Canon

Holenderska drużyna piłkarska FC Dordrecht awansowała ostatnio do Eredivisie – najwyższej klasy ligowych rozgrywek piłkarskich w Holandii. W związku z rosnącą liczbą fanów klub postanowił zmodernizować system bezpieczeństwa, aby zapewnić spokój podczas meczów na własnym boisku. Jednocześnie FC Dordrecht podjął współpracę z lokalnymi władzami mającą na celu zwiększenia bezpieczeństwa klubowych obiektów oraz fanów zespołu.

Obecna modernizacja systemu bezpieczeństwa jest tymczasowym rozwiązaniem na rok, ponieważ klub planuje wybudowanie nowego, nowoczesnego stadionu, który pomieści więcej widzów i będzie wyposażony w najnowocześniejszy system bezpieczeństwa. Celem projektu było przetestowanie zastosowanej technologii w rzeczywistych warunkach i późniejsze wykorzystanie takiego samego systemu bezpieczeństwa na nowym stadionie w 2016 r.

FC-image1

– Zależało nam na nagrywaniu obrazu o niezwykle wysokiej jakości w dowolnym momencie, a szczególnie w mniej oświetlonych obszarach stadionu. Doszliśmy do wniosku, że jedynym rozwiązaniem jest przejście z kamer analogowych na kamery cyfrowe.

Jacques de Zeeuw, pracownik działu ochrony