Druk cyfrowy

Korzyści z
potrójnej inwestycji

Woman looks at photo prints from a display on top of high speed inkjet press

Różnorodni projektanci w druku komercyjnym

Solent Design Studio jest dostawcą usług druku komercyjnego mającym bardzo szeroką ofertę. Ta rodzinna firma zajmuje się drukiem pełnej gamy produktów, takich jak papeterie, ulotki, podręczniki, kalendarze i książki, dla klientów z południowej Anglii.

Two men stand back to back in front of Solent warehouse

Powrót do inwestycji w rozwiązania cyfrowe

Solent Design Studio wykorzystywało już wcześniej niskonakładowy druk cyfrowy, ale powoli stawało się jasne, że firmowe zestawy cyfrowe były już nieco przestarzałe. Firma musiała zwiększyć zakres usług świadczonych w oparciu o druk niskonakładowy, przejść od druku litograficznego do cyfrowego i rozszerzyć swoją ofertę o nowe materiały, formaty i matowe wykończenia.

Po rozmowie z konsultantami firmy Canon i wizycie w salonie wystawowym kierownictwo Solent Design Studio zainwestowało w dwa kolorowe systemy cyfrowe: Canon imagePRESS C10000VP (100 str./min) i imagePRESS C750 oraz urządzenie VarioPrint 6160 do druku monochromatycznego.

Man examines pages of photo prints from commercial printer

Cyfrowa rewolucja z wydrukami fotograficznymi wysokiej jakości

Obecnie cyfrowe rozwiązania generują prawie połowę przychodów firmy.

Ogromna poprawa jakości cyfrowej oznacza, że Solent Design Studio jest w stanie wykonać znaczną część zadań za pomocą rozwiązań cyfrowych, nawet jeśli zadania te wymagają intensywnych barw lub niestandardowych kolorów i odcieni. Oznacza to, że Studio może teraz rozszerzyć działalność opartą na druku niskonakładowym, co wcześniej było niewykonalne ze względu na wysokie koszty przy krótkich seriach wydruków i niską jakość wydruku oferowaną przez dotychczas używane drukarki cyfrowe.

Man crouches with hand on top of tall stack of matt finish printed pages


SPOTKANIE Z FIRMĄ CANON BYŁO BARDZO INSPIRUJĄCE

Martin Reynolds,
dyrektor zarządzający firmy Solent Design Studio

Nowe możliwości

Produkcyjne systemy cyfrowe firmy Canon zapewniają niezwykłą jakość wydruków i obsługują szeroki zakres nośników. Ich instalacja otworzyła przed firmą Solent Design Studio nowe możliwości.

Wykorzystanie funkcjonalności imagePRESS C750 do dwustronnego druku bannerowego pozwoliło firmie na rozszerzenie swojej oferty o wydruk książek w poziomym formacie A4. Ponadto 90% wizytówek jest teraz drukowanych cyfrowo przy wykorzystaniu urządzenia imagePRESS C10000VP, które umożliwia dokładne dopasowanie kolorów Pantone i druk opakowań w bardzo niskim nakładzie.

Wraz ze wzrostem liczby klientów, firma Solent Design Studio stara się sukcesywnie poszerzać swoją ofertę i podosić jakość swoich usług, aby wyróżnić się wśród konkurencji.KLIENCI SĄ ZASKOCZENI MOŻLIWOŚCIAMI CYFROWYCH ROZWIĄZAŃ

Przekonaj się, jak nasze usługi druku cyfrowego mogą rozwinąć Twoją firmę

Porozmawiaj z naszym zespołem