CYFROWY DRUK KSIĄŻEK

Drukarki atramentowe pokazują świat pełen kolorów

Two male Digiforce employees at the book printing office

Działalność związana z cyfrowym drukiem książek rozwija się w zawrotnym tempie

Holenderska firma Digiforce specjalizuje się w cyfrowym druku książek dla wydawców akademickich i edukacyjnych z całej Europy. Każdego roku ich zautomatyzowany system pracy generuje 500–600 tysięcy książek w ramach druku niskonakładowego oraz pojedyncze egzemplarze dla klientów z Holandii, Belgii i Niemiec.

Woman and man in front of large inkjet production printers, examining book pages to be printed

Połączenie czerni i bieli z kolorem

Drukowanie stron kolorowych i czarno-białych na oddzielnych urządzeniach sprawia, że publikowanie książek z dwoma rodzajami stron jest kosztowne. Zwiększa to również ryzyko pojawienia się niespójności w jakości druku.

Firma Digiforce potrzebowała solidnego rozwiązania umożliwiającego drukowanie czarno-białych i kolorowych stron na jednym urządzeniu. Co więcej, urządzenie musiało być niezawodne i dostępne w każdym momencie.

Back of a man wearing a jumper with the Digiforce name and logo using an inkjet printing press

Inwestycja w technologię druku atramentowego

Digiforce współpracowało z firmą Canon od wielu lat, więc oferowany przez nią poziom jakości i niezawodności był im już znany. Gdy partner zarządzający Frank van Boxtel dowiedział się o nowej technologii drukowania dostępnej w urządzeniu atramentowym na arkusze VarioPrint i300 firmy Canon natychmiast uznał je za bardzo funkcjonalne rozwiązanie.

Drukując książki z czarno-białymi i kolorowymi stronami za pomocą jednej prasy atramentowej, firma Digiforce będzie mogła rozszerzyć swoją ofertę i zapewnić klientom większe możliwości druku w kolorze....MOŻEMY UZYSKAĆ SPÓJNĄ JAKOŚĆ WYDRUKU CAŁEJ KSIĄŻKI, A OSZCZĘDNOŚCI POZWALAJĄ NAM ROZSZERZYĆ ZAKRES OFERTY.

Frank van Boxtel,
partner zarządzający w firmie Digiforce

Zapewnić stabilność kolorów

– Arizona w naszej drukarni jest już od kilku lat i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni – mówi Bartosz Biernacki, kierownik drukarni. I dodaje: – Właściwości zastosowanego atramentu pozwalają na zachowanie stabilności kolorów wydruków przez wiele, wiele miesięcy, także w warunkach zewnętrznych, co jest dla nas niezwykle istotne. – Nasze kampanie charakteryzują się tym, że niektóre elementy, które wykorzystywane były na początku roku, są powtarzane wraz z jego końcem – przyznaje Michał Sokołowski, właściciel PRO-KOMP. – Dzięki Arizonie jesteśmy zaś w stanie zapewnić tę samą kolorystykę i to samo odwzorowanie kolorów.

Nic dziwnego. W końcu ploter UV Arizona 460 XT zapewnia niemal fotograficzną jakość obrazu na sztywnych i elastycznych mediach i doskonale sprawdza się w wielu zastosowaniach grafiki reklamowej. Umożliwia realizację kompleksowych kampanii wykorzystujących różne nośniki, w tym dekoracje, bannery, reklamy na wystawy sklepowe, reklamy podświetlane. Dzięki temu pozwala klientom rozszerzyć ofertę i pozyskiwać nowych klientów, także na innych rynkach.

Opis wdrożenia w Pro-Komp


JEDNA Z NAJLEPSZYCH MASZYN NA ŚWIECIE.

Przekonaj się, jak nasze usługi cyfrowego druku mogą rozwinąć Twoją firmę

Porozmawiaj z naszym zespołem