ARTYKUŁ

Bez względu na pogodę: jak wodoodporne nośniki mogą pomóc w rozwoju Twojej firmy

Wodoodporna grafika zewnętrzna bez laminowania? Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniego papieru.

water image

Bez konieczności laminowania

Czy wiesz, że możesz drukować wysokiej jakości zewnętrzną grafikę ekspozycyjną na drukarce atramentowej bez potrzeby laminowania?

W przeszłości jedynym sposobem na uzyskanie wodoodpornego druku było jego zalaminowanie. Oznaczało to oczekiwanie na wyschnięcie materiału wyjściowego, co spowolniało cały proces produkcji i zwiększało koszty. Do ideału trochę brakowało.

Jednak wybór odpowiedniego papieru, takiego jak wodoodporny nośnik, umożliwia tworzenie pięknych, wodoodpornych odbitek o jakości fotograficznej, które przetrwają nawet sześć miesięcy na zewnątrz, bez konieczności laminowania. Wystarczy do tego dodać drukarkę imagePROGRAF, aby uzyskać doskonałe rozwiązanie.

Dzięki temu specjalnie zaprojektowanemu papierowi wydruk jest natychmiast odporny na działanie wody. Ma warstwę przyjmującą tusz, stanowiącą element wiążący o niskiej rozpuszczalności w wodzie, a to ułatwia i przyspiesza produkcję trwałych wydruków oraz i obniża jej koszty.

Wdrażanie kreatywnych pomysłów

Jeśli masz już drukarkę imagePROGRAF, ten wodoodporny nośnik może ułatwić wdrażanie pomysłów i rozwijanie działalności firmy. Do wyboru są cztery produkty, w tym matowy polipropylen, nośnik samoprzylepny i winylowy baner.

Prawdopodobnie współpracujesz już z klientami z branży hotelarskiej, turystycznej i detalicznej. Teraz możesz zaoferować im doskonałe rozwiązania do druku krótkoterminowej grafiki zewnętrznej, która promuje ich działalność. Jeśli rozmawiasz już ze sprzedawcą detalicznym o plakatach, zaproponuj zewnętrzną ramę w kształcie litery A, która zachęci przechodniów do wejścia do środka. Wspomnij też o samoprzylepnym winylu umieszczanym na słupach, który zasygnalizuje sklepową promocję. Ponadto dzięki skróceniu czasu drukowania możesz szybko spełniać dodatkowe życzenia klientów.

Zakres działań nie ogranicza się wyłącznie do zastosowań zewnętrznych. Dzięki wodoodpornym nośnikom można tworzyć różne produkty do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych: znaki, banery, plakaty, samoprzylepne grafiki, ścianki reklamowe itp.

imagePROGRAF PRO-2000

Grafika na każdą porę roku –
sprawdza się nawet pod lodem

Pomyśl o wydrukach wystawionych na działanie wilgoci. Wodoodporne nośniki idealnie nadają się do druku grafiki umieszczanej w łazienkach lub w miejscach regularnie czyszczonych, takich jak przebieralnie.

Jeden z klientów jeszcze wyżej zawiesił poprzeczkę, jeśli chodzi o wymagania względem odporności na wodę. Umieścił wydrukowane materiały reklamowe pod warstwą lodu na obiekcie hokejowym. Po półrocznym pobycie pod lodem obrazy są nienaruszone i wyglądają niemal tak jak w dniu wydruku.

Dzięki postępom w zakresie nośników wodoodpornych wydruki są odporne nie tylko na działanie wody. Są one odporne także na blaknięcie, dzięki czemu jakość materiałów do zastosowań zewnętrznych nie ulega pogorszeniu wskutek intensywnego działania promieni UV.

Krótko- i średnioterminowe wydruki do zastosowań zewnętrznych wykonane na tych nośnikach są odporne na warunki pogodowe, a jakość ciepłych barw, odcieni szarości i intensywnej czerni jest zachowywana nawet przez sześć miesięcy (w porównaniu z wydrukami do zastosowań zewnętrznych na błyszczącym papierze atramentowym).

Elemental water image

Mnóstwo możliwości

Działy druku, które wcześniej zlecały druk na materiałach wodoodpornych firmom zewnętrznym, mogą teraz wykonywać te zlecenia wewnętrznie, ponieważ drukowanie na wodoodpornych nośnikach stało się jeszcze łatwiejsze.

Nasz wodoodporny nośnik ma samoprzylepną warstwę ułatwiającą nakładanie i zdejmowanie materiału, a także odpowiedni poziom nieprzezroczystości pozwalający na nakładanie materiału na inną reklamę, co przyspiesza wdrażanie – wystarczy tylko odpowiednio przygotować powierzchnię, na którą nakładamy nośnik.

Wodoodporne nośniki zapewniają wiele możliwości rozwoju. Sprawdź przydatność nowych zastosowań i uruchom dzięki nim nowe źródła zleceń.

Więcej informacji na temat różnych rodzajów papieru wodoodpornego można znaleźć po kliknięciu poniższego łącza.

Dowiedz się więcej na temat nośników i materiałów eksploatacyjnych Canon

Powiązane rozwiązania

Porozmawiaj z naszym specjalistą, aby dowiedzieć się, które rozwiązanie jest odpowiednie dla Ciebie

Skontaktuj się z nami