GRAPHIC ARTS

Innowacje w cyfrowym druku tapet

Cyfrowy druk zmienia branżę dekoracji wnętrz - pokaż to projektantom!

POBIERZ RAPORT

Globalne trendy i przełomowe innowacje

Według prognoz globalny rynek dekoracji wnętrz osiągnie do 2020 r. wartość 644 miliardów dolarów. Czy jesteś gotowy by postawić na rewolucyjne zastosowania druku cyfrowego?

Pobierz raport

Bright green plastic chair in front of a wall covered with digitally printed wallpaper in bright green with a fine-lined geometric print.

Przyszłość wyrastająca z tradycji

Druk tapet nie jest jeszcze dziś w 100 procentach realizowany z wykorzystaniem technologii cyfrowych. Jednak wobec coraz szybszego tempa zmian, cała branża zacznie wkrótce korzystać z najnowszych rozwiązań w tym zakresie.

Bogate dziedzictwo i długa tradycja druku tapet sprawiają, że przejście na technologię cyfrową może być postrzegane w środowisku jako dość śmiałe posunięcie. Okazuje się jednak, że jest wiele firm, które z sukcesem podjęły się tego wyzwania i opierają na druku cyfrowym strategię swojego dalszego rozwoju.

Graphicarts Wallpaper Video Still

Druk cyfrowy pozwala klientom realizować własne wizje. Uwolnij potencjał druku (#UNLEASHPRINT) dzięki ploterowi ColorWave i odmień nudne ściany sypialni, wykorzystując tapety przygotowane według własnego projektu.

Obejrzyj film

Klienci chcą doświadczyć piękna innowacyjnego wzornictwa

Firma Wall Vision Group została założona w Boras (Szwecja) w 1905 roku i obecnie skupia pod sobą takie marki jak Cole & Son, Mr Perswall (szwedzka marka działająca wyłącznie w branży druku cyfrowego) czy Wall and Deco (ekskluzywna włoska marka oferująca drukowane cyfrowo ścienne materiały wykończeniowe).

– Nasze marki mają za sobą długą historię projektowania tapet, jednak stale rozwijamy nowe wzory i poszukujemy nowych możliwości – mówi Fredrik Larsson, dyrektor zarządzający firmy WallVision. – Możemy drukować z wykorzystaniem niemal wszystkich technik, jakie były wykorzystywane w naszej branży: od XIX-wiecznego druku powierzchniowego po druk wykorzystujący najnowsze maszyny cyfrowe.Druk cyfrowy przyciąga zainteresowanie nowych projektantów i nabywców, co ma pozytywny wpływ na rynek.

Richard Capp, współzałożyciel firmy Milton & King
Image of a room with one wall exposed brick, and one covered with digitally printed wallpaper in multi-coloured chevrons, a round table, two chairs and a white sofa.

Druk cyfrowy stanowi wyzwanie dla naszych tradycyjnych umiejętności

Firma Mr Perswall została założona w odpowiedzi na potrzebę produkcji limitowanych serii tapet. Po uruchomieniu produkcji marka nie miała problemów ze znalezieniem projektantów do współpracy przy drukowaniu tapet na zamówienie. Wielu z nich z radością skorzystało z możliwości wyrażania swojej kreatywności poprzez tworzenie wielkoformatowych projektów w krótszych seriach, co oznaczało dużą różnorodność wyzwań.

– Druk cyfrowy stanowił i nadal stanowi wyzwanie dla naszej tradycyjnych umiejętności drukowania i naszego spojrzenia na sprzedaż tapet – mówi Fredrik.

– Myślę, że konsumenci chcą doświadczyć piękna innowacyjnego wzornictwa. Druk cyfrowy umożliwia projektowanie bez ograniczeń towarzyszących drukowaniu analogowemu. Zwiększa to zainteresowanie produktem, który wydawał się przestarzały.

To czas rozkwitu dla branży tapet

Firma Milton & King stawia na technologię i uznaje się za pioniera w produkcji ściennych materiałów wykończeniowych. Ich nowoczesne metody produkcji łączą cyfrowe techniki projektowania i produkcji, profile w mediach społecznościowych oraz nasze próbki w trybie online.

– Wprawdzie sami mamy dość silnie zakorzenione poszanowanie dla tradycji, to wszystko, co pochodzi z firmy Milton & King, jest produkowane za pomocą maszyny cyfrowej – mówi Richard Capp, współzałożyciel firmy Milton & King.

– Dzięki technologiom druku cyfrowego nowi projektanci mogą wejść na rynek, uniknąć dużych kosztów początkowych i zareklamować się potencjalnym klientom jako drukarnia tapet. Wpływ technologii cyfrowych na branżę nie jest jeszcze wyraźny, [...] ale w miarę wzrostu inwestycji firm w bardziej opłacalne rozwiązania do druku tapet rynkowy krajobraz będzie sie zmieniał – podsumowuje Richard.

Firma Milton & King z przyjemnością odkrywa nowe trendy w designie i testuje nowe technologie. Ich entuzjastyczne podejście do nowinek jest inspirujące zarówno dla projektantów, jak i konsumentów. Richard wierzy, że przyszłość cyfrowego druku tapet jawi się w jasnych barwach. – Myślę, że produkcja cyfrowa stymuluje rozwój rynku i zapowiada nową erę. To ekscytujący czas dla branży tapet.

Promuj wykorzystanie technologii druku cyforwego w dekoracji wnętrz i realizuj nieszablonowe projekty.

Podobne rozwiązania

Dodatkowe informacje


Dowiedz się więcej o możliwościach wykorzystania druku cyfrowego w branży dekoracji wnętrz.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI