CYFROWY DRUK KSIĄŻEK

Drukarki atramentowe pokazują świat pełen kolorów

Two male Digiforce employees at the book printing office

Działalność związana z cyfrowym drukiem książek rozwija się w zawrotnym tempie

Holenderska firma Digiforce specjalizuje się w cyfrowym druku książek dla wydawców akademickich i edukacyjnych z całej Europy. Każdego roku ich zautomatyzowany system pracy generuje 500–600 tysięcy książek w ramach druku niskonakładowego oraz pojedyncze egzemplarze dla klientów z Holandii, Belgii i Niemiec.

Woman and man in front of large inkjet production printers, examining book pages to be printed

Połączenie czerni i bieli z kolorem

Drukowanie stron kolorowych i czarno-białych na oddzielnych urządzeniach sprawia, że publikowanie książek z dwoma rodzajami stron jest kosztowne. Zwiększa to również ryzyko pojawienia się niespójności w jakości druku.

Firma Digiforce potrzebowała solidnego rozwiązania umożliwiającego drukowanie czarno-białych i kolorowych stron na jednym urządzeniu. Co więcej, urządzenie musiało być niezawodne i dostępne w każdym momencie.

Back of a man wearing a jumper with the Digiforce name and logo using an inkjet printing press

Inwestycja w technologię druku atramentowego

Digiforce współpracowało z firmą Canon od wielu lat, więc oferowany przez nią poziom jakości i niezawodności był im już znany. Gdy partner zarządzający Frank van Boxtel dowiedział się o nowej technologii drukowania dostępnej w urządzeniu atramentowym na arkusze Océ VarioPrint i300 firmy Canon natychmiast uznał je za bardzo funkcjonalne rozwiązanie.

Drukując książki z czarno-białymi i kolorowymi stronami za pomocą jednej prasy atramentowej, firma Digiforce będzie mogła rozszerzyć swoją ofertę i zapewnić klientom większe możliwości druku w kolorze.

Stack of printed paperback books produced by Digiforce with inkjet printer ink

...MOŻEMY UZYSKAĆ SPÓJNĄ JAKOŚĆ WYDRUKU CAŁEJ KSIĄŻKI, A OSZCZĘDNOŚCI POZWALAJĄ NAM ROZSZERZYĆ ZAKRES OFERTY.

Frank van Boxtel,
partner zarządzający w firmie Digiforce

Większa wydajność stwarza nowe możliwości

Urządzenie Océ VarioPrint i300 firmy Canon zrewolucjonizowało proces drukowania pojedynczych egzemplarzy książek przez firmę Digiforce. Wydruk mieszany gwarantuje ogromny wzrost wydajności, a stała niezawodność zapewnia znacznie dłuższy czas pracy bez przestojów. Dzięki zwiększonej wydajności i spójności firma Digiforce wydrukowała 16 milionów książkowych stron w ciągu zaledwie siedmiu tygodni.

Połączenie wysokiej jakości wydruków z obniżeniem kosztów oraz oszczędnością czasu umożliwiło firmie Digiforce wykorzystanie nowych źródeł dochodu. Firma była w stanie uruchomić nową, 4-godzinną usługę drukowania książek, ponieważ drukarka Océ VarioPrint i300 jest na tyle szybka, że klienci mogą złożyć zamówienie rano i odebrać książkę tego samego dnia.

JEDNA Z NAJLEPSZYCH MASZYN NA ŚWIECIE.

Przekonaj się, jak nasze usługi cyfrowego druku książek mogą rozwinąć Twoją firmę

Porozmawiaj z naszym zespołem

  • Canon
  • Biznes
  • ...
  • Cyfrowy druk książek w firmie Digiforce – opis wdrożenia