Rivertrace Engineering 3D Printing Case Study

Opis wdrożenia – drukowanie 3D w firmie Rivertrace Engineering

Rivertrace Engineering to firma, która specjalizuje się w produkcji oprzyrządowania do badań ropy i wody dla sektorów morskiego i przemysłowego. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów firma musiała przyspieszyć wprowadzanie produktów na rynek. Z pomocą przyszła technologia drukowania 3D, która umożliwiła bardzo szybkie tworzenie niedrogich i wydajnych modeli do prac badawczo-rozwojowych. Teraz części mogą być natychmiast testowane w produkcie, szybko udoskonalane i stosowane w modelu koncepcyjnym.

Mniejsza zależność od dostawców zewnętrznych sprawiła, że firma Rivertrace obniżyła łączne koszty prac badawczo-rozwojowych i szybciej wprowadza produkty na rynek. W ujęciu ogólnym firma zwiększyła swoją wydajność o co najmniej 20–25%.

"Rozwiązania firmy Canon z zakresu druku 3D całkowicie zmieniły nasz proces badawczo-rozwojowy. Nie musimy już tygodniami czekać na części. Teraz możemy zatwierdzać modele koncepcyjne w jednego dnia i wysyłać do producenta narzędzi. Wpływ tej technologii na czas, koszt i wydajność całego procesu jest niewiarygodny. Ponadto możemy prowadzić firmę w bardziej zrównoważony sposób."

Mike Coomber, właściciel RiverTrace Engineering

Więcej opisów wdrożeń
Foss Tech

FossTech AS

Firma z branży mechatronicznej wykorzystująca prototypy drukowane w technologii 3D.

Rivertrace Engineering 3D Printing Case Study

Materiał o firmie Rivertrace Engineering

Zapoznaj się z informacjami o tym, jak firma Rivertrace Engineering zmieniła sposób prowadzenia prac badawczo-rozwojowych dzięki drukowaniu 3D.

Pobierz PDF (3285 KB)

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Gdy w grę wchodzą innowacyjne rozwiązania i usługi dotyczące drukowania 3D, Canon to dobry wybór.

Kontakt