Program recyklingu kaset z tonerem Canon ze Złotą nagrodą Green Apple

Warszawa, 10 grudnia 2015 r. – Program recyklingu kaset z tonerem Canon otrzymał Złotą nagrodę w konkursie International Green Apple Awards for Environmental Best Practice 2015. Statuetkę wręczono podczas oficjalnej ceremonii, która odbyła się w Pałacu Westminster w Londynie.

Green Apple award_Image_FINAL.jpg Green Apple award logo_Image_FINAL.jpg
Od lewej: Yuichi Kondo, Emma Hope i Pavlin Matia, zespół ds. zrównoważonego rozwoju i kaset z tonerem odbierają nagrodę w imieniu Canon

Międzynarodowe nagrody Green Apple Environment przyznawane są co roku.  Celem inicjatywy jest promowanie i nagradzanie najlepszych praktyk w zakresie ochrony środowiska na świecie. Program recyklingu kaset z tonerem Canon został wybrany spośród ponad 500 projektów i otrzymał Złotą nagrodę w kategorii Environmental Best Practice.

„Jesteśmy zaszczyceni tym wyróżnieniem i doceniamy ogromny wkład użytkowników naszych produktów. Za sprawą programu recyklingu kaset z tonem możemy lepiej zarządzać zasobami, zmniejszać ślad węglowy i optymalizować procesy produkcyjne” – komentuje Yuichi Kondo, Laser Consumables Product Manager, Canon Europe. „W 1990, jako pierwsza firma, wprowadzaliśmy program recyklingu kaset z tonerem na skalę globalną. Od tego czasu zebraliśmy i przetworzyliśmy ponad  344 tys. ton kaset i zmniejszyliśmy emisję CO2 o ponad 502 tyś. ton.

W tym roku Canon obchodzi 25. rocznicę wprowadzenia programu recyklingu kaset z tonerem, który został stworzony z myślą o ograniczeniu zużycia zasobów. Program, który jest bezpłatny dla klientów, działa w 24 krajach , w tym w 18 na terenie Europy.

Informacje o wynikach programu recyklingu Canon zostaną zamieszczone w publikacji  Green Book Work of Reference 2015 wydawanej przez The Green Organisation, która prezentuje projekty znaczące z punktu widzenia ochrony środowiska.

Szczegółowe informacje na temat programu recyklingu tonerów dostępne są na stronie Canon. Dla uzyskania najwyższej jakości wydruków Canon rekomenduje stosowanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Dodatkowe informacje na temat programu dostępne są także na stronie stworzonej z okazji 25-lecia programu recyklingu.

spacer
					image
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych