Canon kupuje firmę Milestone i rozwija działalność na rynku sieciowego monitoringu wideo

Warszawa, 18 czerwca 2014 r. – Canon, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do przetwarzania obrazu, podpisał umowę w sprawie nabycia duńskiej firmy Milestone Systems A/S, jednego z największych na świecie dostawców otwartego oprogramowania do zarządzania wideo. Zakupu dokona spółka Canon Europa N.V. Dzięki innowacyjnym technologiom obrazowania opracowanym przez Canon oraz specjalistycznej wiedzy Milestone w zakresie oprogramowania do zarządzania wideo połączone firmy staną się ważnym graczem na szybko rosnącym rynku monitoringu wideo.

Milestone logo portrait black with tagline_Highres.jpg

Dla firmy Canon sieciowy monitoring wideo to nowy, strategiczny obszar działalności biznesowej. Zakup Milestone znacznie zwiększy jej kompetencje w zakresie oprogramowania dla tego sektora.

Rokus van Iperen, prezes i dyrektor generalny, Canon Europe, Middle East and Africa, wyjaśnił: „Canon dąży do tego, by stać się liderem w zakresie sieciowego monitoringu wideo. Dokonaliśmy ważnej i strategicznej inwestycji, aby zrealizować plany ekspansji na tym rynku. Wraz z Milestone możemy rozwijać się szybciej, dostarczając nowe, zaawansowane produkty i rozwiązania dla różnych sektorów za pośrednictwem nowych dystrybutorów, aby zaoferować więcej korzyści naszym klientom. Jesteśmy podekscytowani możliwością pracy z tak utalentowanym, innowacyjnym zespołem i z radością witamy Milestone w Grupie Canon”.

Lars Thinggaard, prezes i dyrektor generalny, Milestone Systems, powiedział: „Bycie częścią międzynarodowej grupy niesie ze sobą ogromny potencjał. Canon szanuje relacje, które zbudowaliśmy z partnerami i wspiera naszą strategię dostarczania rozwiązań otwartych. Stąd wspólnie podjęliśmy decyzję, że pozostaniemy niezależną spółką w ramach Grupy Canon. Uważamy, że ten krok pozwoli nam osiągnąć nowy poziom, zarówno jeśli chodzi o działalność biznesową, jak i wsparcie dostawców oraz partnerów”.

Milestone jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania do zarządzania wideo, który oferuje usługi doradcze i szkoleniowe oraz kładzie duży nacisk na innowacje. Jako część Grupy Canon, firma Milestone będzie szybciej rozwijać działalność i opracowywać nowe produkty. Ponadto będzie mogła wykorzystać biznesowe i konsumenckie kanały dystrybucji firmy Canon, aby zwiększyć swój globalny zasięg.

Model biznesowy oparty na platformie otwartej jest kluczem do przyszłych sukcesów Milestone, więc firma będzie nadal dostarczać rozwiązania otwarte, działając jako niezależna spółka w ramach Grupy Canon.

Canon w pełni wspiera strategię Milestone i szanuje jej bliskie relacje z partnerami. Po sfinalizowaniu transakcji kierownictwo Milestone pozostanie na swoich stanowiskach i zadba o to, aby transformacja przebiegła pomyślnie.

O firmie Milestone Systems
Firma Milestone Systems została założona w 1998 r. i według IHS Inc. (poprzednio IMS Research) jest globalnym liderem w dziedzinie otwartego oprogramowania do zarządzania wideo. Technologia Milestone oferuje zaawansowany monitoring, który jest łatwy w użyciu, niezawodny i sprawdzony w tysiącach instalacji u klientów z całego świata. Milestone dostarcza rozwiązania, które pozwalają firmom wykorzystać potencjał wideo do zarządzania ryzykiem, ochrony ludzi i mienia, optymalizowania procesów i ograniczania kosztów. Oprogramowanie Milestone jest sprzedawane przez autoryzowanych i certyfikowanych partnerów. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.milestonesys.com

spacer
					image
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych