Canon PIXMA MX495: najnowsze urządzenie wielofunkcyjne dla domowych biur

Warszawa, 3 lutego 2015 r. – Canon rozszerza linię wielofunkcyjnych drukarek PIXMA o najnowszy model PIXMA MX495. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o domowych biurach i zastępuje model MX395. Oferuje bogaty pakiet opcji łączności, w tym m.in. Wi-Fi czy dostęp do usługi PIXMA Cloud Link - wszystko zamknięte w funkcjonalnej i kompaktowej obudowie. Nowe urządzenie odzwierciedla podejście firmy Canon, zgodnie z którym zróżnicowane opcje połączeń dostępne są w modelach reprezentujących różne linie PIXMA.

PIXMA MX495


Nieograniczona łączność
PIXMA MX495 to urządzenie wielofunkcyjne, które łączy funkcje drukowania, kopiowania, skanowania oraz faksowania z wbudowanym Wi-Fi i dostępem do usług w chmurze. Ponadto jest przystępne cenowo i wyjątkowo intuicyjne w obsłudze.

Zintegrowany moduł Wi-Fi umożliwia urządzeniu MX495 bezprzewodową obsługę druku z urządzeń mobilnych, laptopów oraz komputerów stacjonarnych w domu lub w biurze. Będąc w zasięgu sieci użytkownicy mogą drukować dokumenty, pliki PDF, e-maile, firmowe prezentacje, prywatne projekty oraz zdjęcia. Dodatkowo, urządzenie oferuje bogaty wybór opcji łączności, m.in. obsługę standardu Apple AirPrint™, Google CloudPrint™ oraz aplikacji PIXMA Printing Solutions, którą można bezpłatnie pobrać z serwisu Apple store i Google play. To sprawia, że korzystający z aplikacji użytkownicy mogą z łatwością połączyć się z urządzeniem i rozpocząć drukowanie.

PIXMA MX495 zapewnia również dostęp do usługi Canon PIXMA Cloud Link, dzięki czemu zdjęcia i dokumenty mogą być drukowane z usług w chmurze, takich jak GoogleDrive™, Dropbox™, Facebook™ i OneDrive™, bezpośrednio z poziomu urządzenia. Dzięki aplikacji PIXMA Printing Solutions można także skanować i zapisywać pliki JPEG i PDF bezpośrednio w aplikacji chmurowej lub na urządzeniu mobilnym, jak również wysłać je emailem w postaci załącznika. PIXMA MX495 obsługuje tryb Access Point Mode, który pozwala użytkownikom drukować lub skanować bezpośrednio z podłączonego do drukarki urządzenia bez konieczności używania sieci Wi-Fi.

Nowoczesne oprogramowanie
Podobnie jak pozostałe urządzenia z serii PIXMA, nowa drukarka posiada dostęp do platformy My Image Garden¹ firmy Canon, która łączy całe oprogramowanie Canon dla serii PIXMA tworząc jeden, przyjazny interfejs, zapewniający łatwą nawigację między funkcjami drukowania i skanowania. Dodatkowo, oprogramowanie Easy-PhotoPrint+ dostępne poprzez aplikację PIXMA Printing Solutions pozwala korzystać z gotowych szablonów graficznych, okolicznościowych pocztówek i kalendarzy, które mogą być wzbogacone zdjęciami i wydrukowane lub udostępnione wśród znajomych i bliskich.

PIXMA MX495 - kluczowe cechy:

  • Technologia FINE z kroplami atramentu objętości 2 pl
  • Rozdzielczość druku do 4800 dpi
  • Prędkość druku ISO ESAT: 8,8 obrazów na minutę (mono) i 4,8 obrazów na minutę (kolor)
  • Opcjonalne wkłady XL
  • Łączność Wi-Fi i tryb punktu dostępu (Access point mode)
  • Obsługa standardu Apple AirPrint™ i Google CloudPrint™
  • PIXMA Cloud Link (druk i skanowanie)
  • Skanowanie do poczty e-mail
  • Easy-PhotoPrint+


Dostępność
PIXMA MX495 będzie dostępna w Europie w marcu 2015 r.


¹ Usługa dostępna przez komputer stacjonarny.

spacer
					image
Dalsze informacje
PIXMA MX495 Images
PIXMA MX495 Specification Sheet [PDF, 68 KB]
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych