Canon prezentuje pięć nowych modeli z serii PIXMA

Warszawa, 21 stycznia 2014 r. – Canon rozszerzył dziś linię drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych PIXMA o pięć nowych modeli – PIXMA iP8750, iX6850, MX475, MX535 i iP2850. W ten sposób firma unowocześniła swoją ofertę urządzeń domowych i biurowych, a także wprowadziła dwie nowe drukarki formatu A3+ do bardziej zaawansowanych zastosowań. Stylowe i łatwe w użyciu urządzenia PIXMA zaprojektowano z myślą o użytkownikach, którzy chcą drukować zróżnicowane materiały, w tym zdjęcia o jakości dorównującej odbitkom z zakładu fotograficznego oraz dokumenty biznesowe.

PIXMA iP8750.jpg PIXMA iX6850.jpg
PIXMA iP8750 PIXMA iX6 850
PIXMA MX475.jpg PIXMA MX535.jpg PIXMA iP2850.jpg
PIXMA MX475 PIXMA MX535 PIXMA iP2850

Znakomite wydruki A3+ dla entuzjastów fotografii: PIXMA iP8750
PIXMA iP8750 to doskonała propozycja dla fotoamatorów, którzy chcą samodzielnie drukować zdjęcia najwyższej jakości. Dzięki systemowi sześciu atramentów, który obejmuje oddzielny atrament szary, model iP8750 zapewnia wyjątkową jakość zdjęć kolorowych i płynne gradacje na wydrukach monochromatycznych. Niezwykła szczegółowość wydruków jest zasługą kropel atramentu o minimalnej pojemności 1 pl oraz rozdzielczości sięgającej 9600 dpi. iP8750 drukuje zdjęcia bez marginesów i dokumenty formatu A3+ z wysoką prędkością — 14,5 obrazów na minutę w trybie monchromatycznym i 10,4 obrazów na minutę w trybie kolorowym (wg normy ISO ESAT). Druk fotografii formatu A3 zajmuje około 2 minut.

PIXMA iP8750 oferuje liczne opcje łączności, m.in. obsługę Wi-Fi, Google Cloud Print i Apple AirPrint™, co ułatwia druk z wielu różnych urządzeń. Ponadto, po pobraniu aplikacji Canon PIXMA Printing Solutions użytkownicy mogą drukować zdjęcia w różnych formatach i na różnych nośnikach bezpośrednio ze smartfona lub tabletu. iP8750 umożliwia też bezpośredni druk na płytach z wykorzystaniem kilku dostępnych szablonów.

Wydajny druk w domowym biurze: PIXMA iX6850
PIXMA iX6850, następca modelu iX6550, to wysokowydajna drukarka formatu A3+ przeznaczona do druku dużych arkuszy kalkulacyjnych, plakatów i zdjęć. Dzięki obsłudze Ethernetu i Wi-Fi nadaje się doskonale do użytku zarówno w domu, jak i w biurze. Drukarka jest również zgodna z aplikacją PIXMA Printing Solutions oraz usługami Google Cloud Print i Apple AirPrint™, więc umożliwia łatwy druk z urządzeń mobilnych, takich jak tablety i smartfony.

Model iX6850, zaprojektowany z myślą o druku wysokonakładowym, tworzy dokumenty niezwykle wysokiej jakości — z żywą grafiką i zdjęciami dorównującymi odbitkom z zakładu fotograficznego — za sprawą systemu pięciu atramentów, w którego skład wchodzi zarówno pigmentowy atrament czarny, jak i barwnikowe atramenty kolorowe. iX6850 zapewnia szybki druk dokumentów formatu A4 — do 14,5 obrazów na minutę w trybie monochromatycznym i 10,4 obrazów na minutę w trybie kolorowym (wg normy ISO ESAT). Użytkownicy mogą też łatwo tworzyć plakaty i dokumenty biznesowe za pomocą oprogramowania Canon Solutions Templates. Opcjonalny wkład XXL z czarnym atramentem pigmentowym (PGBK) wystarcza na wydrukowanie około 1000 stron¹, więc zwiększa produktywność, ograniczając liczbę wymian wkładu.

Większa produktywność domowego biura: PIXMA MX475 i PIXMA MX535
Nowe urządzenia PIXMA MX475 i MX535, które oferują wysoką wydajność i zaawansowane oprogramowanie dla biur domowych, łączą funkcje drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania. Aby usprawnić procesy biurowe, nowe modele obsługują kopiowanie i skanowanie wielostronicowe dzięki szybkiemu, automatycznemu podajnikowi dokumentów na 30 arkuszy, który pozwala na efektywną archiwizację. Ponadto druk dwustronny w modelu MX535 pomaga ograniczyć zużycie papieru.

Oba urządzenia oferują liczne opcje łączności, w tym obsługę aplikacji Canon PIXMA Printing Solutions oraz usług Google Cloud Print i Apple AirPrint™, umożliwiając bezprzewodowy druk w biurze lub w podróży z poziomu tabletu lub smartfona. Model MX535 zapewnia też dostęp do usługi Canon PIXMA Cloud Link, co pozwala użytkownikom na druk zdjęć i dokumentów z usług chmurowych, takich jak Evernote™ i Dropbox™, za pomocą urządzeń mobilnych. Urządzenia MX475 i MX535 mogą też działać w trybie punktu dostępowego, który umożliwia druk bezprzewodowy bez łączenia się z siecią Wi-Fi.

Dwa nowe modele rozszerzają ofertę drukarek dla małych firm, która obejmuje również laserowe urządzenia Canon i-SENSYS.

Efektywny druk domowy: PIXMA iP2850
Specjalnie dla użytkowników domowych Canon wprowadza efektywną, kompaktową, jednofunkcyjną drukarkę PIXMA iP2850, która zastępuje model iP2700 i została zaprojektowana pod kątem codziennego użytku. Dzięki eleganckiej, zwartej konstrukcji nie zajmuje wiele miejsca w domu i z łatwością mieści się na studenckim biurku. iP2850 tworzy dokumenty o wysokiej jakości, z ostrym tekstem i naturalnymi zdjęciami, z sprawą technologii wkładów Canon FINE, która łączy pigmentowy atrament czarny z kolorowymi atramentami barwnikowymi.

iP2850 pomaga oszczędzać energię dzięki funkcji Auto Power Off, która automatycznie wyłącza drukarkę, jeśli nie jest ona używana przez określony czas. Funkcja Auto Power On automatycznie włącza ją ponownie, kiedy użytkownik rozpoczyna druk, a opcjonalny tryb cichy znacznie ogranicza poziom hałasu podczas pracy urządzenia.

Ekonomiczny druk wysokiej jakości
Każde z pięciu nowych urządzeń PIXMA obsługuje wkłady XL, które są znacznie większe i bardziej ekonomiczne od standardowych, więc pozwalają drukować więcej za mniej. Model iX6850 obsługuje też opcjonalny wkład XXL z czarnym atramentem pigmentowym i umożliwia wydrukowanie nawet 1000 stron formatu A4 bez wymiany wykładu². Wkłady XL i XXL oszczędzają od 30 do 50 proc. kosztów³ na stronę w porównaniu ze standardowymi odpowiednikami.

Kreatywność za naciśnięciem przycisku
Wszystkie nowe urządzenia PIXMA są również wyposażone w sztandarową platformę My Image Garden firmy Canon, która łączy całe oprogramowanie Canon PIXMA w jednym, łatwym w użyciu interfejsie, zapewniając łatwą nawigację między funkcjami drukowania i skanowania.

PIXMA iP2850 — kluczowe cechy:

 • Kompaktowa drukarka
 • Opcjonalne wkłady XL
 • Automatyczne włączanie i wyłączanie
 • Tryb cichy
 • My Image Garden

PIXMA MX475 — kluczowe cechy:

 • Drukowanie, kopiowanie, skanowanie, faksowanie
 • Łączność bezprzewodowa
 • Automatyczny podajnik dokumentów na 30 arkuszy
 • Druk i skanowanie z urządzeń mobilnych
 • Opcjonalne wkłady XL
 • Obsługa Google Cloud Print i Apple AirPrint™

PIXMA MX535 — kluczowe cechy:

 • Drukowanie, kopiowanie, skanowanie, faksowanie
 • Łączność bezprzewodowa
 • Automatyczny podajnik dokumentów na 30 arkuszy
 • Druk dwustronny
 • Opcjonalne wkłady XL
 • Druk i skanowanie z urządzeń mobilnych
 • Obsługa Google Cloud Print i Apple AirPrint™
 • PIXMA Cloud Link

PIXMA iX6850 — kluczowe cechy:

 • Drukarka biurowa formatu A3+
 • Pięć oddzielnych wkładów z atramentem
 • Łączność bezprzewodowa i przewodowa
 • Druk z urządzeń mobilnych
 • Opcjonalne wkłady XL i XXL

PIXMA iP8750 — kluczowe cechy:

 • Drukarka biurowa formatu A3+
 • Sześć oddzielnych wkładów z atramentem, wydruki monochromatyczne wysokiej jakości
 • Łączność bezprzewodowa
 • Zdjęcia o jakości dorównujacej odbitkom z zakładu fotograficznego
 • Opcjonalne wkłady XL
 • Bezpośredni druk na płytach


¹W przypadku wydruków monochromatycznych formatu A4.
²Według normy ISO/IEC 24711. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.canon-europe.com/ink/yield
³PIXMA iP2850 oferuje 30 proc., MX475 i MX535 oferują 50 proc., a zarówno iP8750, jak i iX6850 oferują 30 proc. oszczędności w przypadku korzystania z atramentów XL.

spacer
					image
Dalsze informacje
PIXMA iP8750 Images
PIXMA iX6850 Images
PIXMA MX475 Images
PIXMA MX535 Images
PIXMA iP2850 Images
PIXMA iP8750 spec [PDF, 45 KB]
PIXMA iX6850 spec [PDF, 44 KB]
PIXMA MX475 spec [PDF, 50 KB]
PIXMA MX535 spec [PDF, 50 KB]
PIXMA iP2850 spec [PDF, 39 KB]
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych