Cztery nagrody TIPA 2015 dla firmy Canon

Warszawa, 9 kwietnia 2015 r. – Firma Canon otrzymała cztery nagrody przyznawane przez międzynarodowe stowarzyszenie wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association) – jedną z największych organizacji skupiających wydawców prasy branżowej. Nagrody TIPA są przyznawane najbardziej wyróżniającym się na rynku produktom i rozwiązaniom z zakresu przetwarzania obrazu, które zostały zaprezentowane w okresie ostatnich 12 miesięcy. W tym roku firma Canon została doceniona za wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań. Wśród nagrodzonych produktów są:

Best DSLR Expert_154
Best DSLR Expert:
EOS 7D Mark II
Best Easy Compact Camera_242
Best Easy Compact Camera:
IXUS 160, IXUS 165 and IXUS170
Best Expert DSLR Zoom Lens_162
Best Expert DSLR Zoom Lens:
100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM
Best Pro DSLR Lens_162
Best Pro DSLR Lens:
EF 11-24mm f/4L USM

  • Najlepsza lustrzanka „klasy ekspert” (Best DSLR Expert): Canon EOS 7D Mark II
  • Najlepszy obiektyw zmiennoogniskowy DSLR „klasy ekspert” (Best Expert DSLR Zoom Lens): Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM
  • Najlepszy profesjonalny obiektyw DSLR (Best Professional DSLR Lens: Canon EF 11-24mm f/4L USM
  • Najlepszy łatwy w obsłudze aparat kompaktowy (Best Easy Compact Camera): Canon IXUS 160, IXUS 165 i IXUS 170


Jury TIPA składa się z redaktorów reprezentujących 27 wiodących na świecie magazynów o fotografii, które ukazują się w 16 krajach i na 5 kontynentach. Co roku paneliści podejmują dyskusję na temat najnowszych produktów. Analiza obejmuje szereg czynników: od innowacji przez wzornictwo, aż po ogólną jakość produktu. Na tej podstawie tworzona jest lista nagrodzonych.

„Jesteśmy niezwykle dumni z otrzymanych nagród TIPA. Każdego roku wprowadzamy na rynek nowe, innowacyjne rozwiązania, a te prestiżowe wyróżnienia podkreślają nasze osiągnięcia w dziedzinie przetwarzania obrazu” - powiedział Steven Marshall, dyrektor marketingu produktów konsumenckich w Canon Europe. „Chcemy inspirować i zachęcać konsumentów do odkrywania świata i czerpania radości z fotografowania – niezależnie od poziomu ich zaawansowania. Nagrody dla produktów z różnych kategorii, od rozwiązań dla początkujących po najbardziej profesjonalne, są odzwierciedleniem naszego przywiązania do najwyższej jakości i innowacyjności”.

Przyznając wyróżnienia produktom Canon, jury przedstawiło następujące uzasadnienia:

Najlepsza lustrzanka „klasy ekspert”: Canon EOS 7D Mark II
Canon EOS 7D Mark II łączy wszystko co najlepsze w lustrzankach. Aparat został wyposażony w 20,2 MP matrycę CMOS APS-C, dwa procesory DIGIC 6 oraz wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne magnezowy korpus. Lustrzanka pozwala rejestrować zdjęcia z szybkością 10 klatek na sekundę, posiada nowy 65-punktowy AF (wszystkie punkty krzyżowe) oraz celownik ze 100% pokryciem kadru. Aparat oferuje dodatkowe funkcje, takie jak tryby HDR i wielokrotnej ekspozycji, interwały oraz programowany czas w trybie Bulb pomocny podczas fotografowania z bardzo długim czasem naświetlania. Lustrzanka została wyposażona w dwa gniazda na karty pamięci: SD i CF. Z myślą o nagrywaniu filmów Full HD aparat oferuje technologie Dual Pixel CMOS AF oraz gniazda słuchawek i mikrofonu.

Najlepszy obiektyw zmiennoogniskowy DSLR „klasy ekspert”: Canon 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM
Obiektyw EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM został zaprojektowany z myślą o lustrzankach pełnoklatkowych, ale również użytkownikom aparatów z matrycą APS-C oferuje większy zakres zoomu. Został wyposażony w 4-stopniowy stabilizator obrazu oraz szybki i praktycznie bezgłośny silnik ultradźwiękowy (USM). Obiektyw składa się z 21 elementów w 16 grupach, które zawierają elementy fluorytowe oraz soczewki o niskiej dyspersji (Super UD) i wielowarstwową powłokę Air Sphere (ASC), co redukuje efekty ducha i flary. Z kolei okrągła, dziewięciolistkowa przysłona pomaga uzyskać naturalny efekt bokeh. Konstrukcja z tylnym ostrzeniem zwiększa szybkość AF i zapewnia tak samo dobrą jakość obrazu na wszystkich długościach ogniskowej. Obiektyw oferuje także mechanizm regulacji momentu obrotowego pierścienia zoom. W zestawie dostępny jest z pierścieniem statywu.

Najlepszy profesjonalny obiektyw DSLR: Canon EF 11-24mm f/4L USM
Użytkownicy sprzętu Canon mogą korzystać z najszerszego kąta widzenia jaki jest oferowany przez pełnoklatkowy, zmiennoogniskowy obiektyw prostoliniowy. Minimalna odległość ogniskowania wynosi zaledwie 11 cali (28 cm) i sprawia, że EF 11-24mm f/4L USM daje minimalne zniekształcenia w całym zakresie. Obiektyw składa się z 16 elementów w 11 grupach. Nowa konstrukcja obejmuje m.in. cztery elementy asferyczne, które minimalizują zniekształcenia od środka do krawędzi kadru. Obiektyw zawiera również po jednym elemencie Super UD i UD, aby zminimalizować aberrację chromatyczną oraz powłokę SWC, która minimalizuje efekty ducha i flary. Jest odporny na kurz i wodę oraz pozwala na ręczną regulację ostrości nawet w trybie AF.

Najlepszy łatwy w obsłudze aparat kompaktowy: Canon IXUS 160/165/170
Prezentując nowe aparaty kompaktowe firma Canon podważyła opinię, że w tym segmencie nie można liczyć na nowości. Niewielkie i przystępne cenowo modele z serii IXUS oferują to, czego brak aparatom w telefonach: duży zoom optyczny i doskonałą jakość obrazu. Na przykład IXUS 170 charakteryzuje się smukłą budową i 12-kortnym zoomem optycznym (odpowiednik 25-300 mm). Został wyposażony w 20 MP matrycę i inteligentny optyczny stabilizator obrazu, który pomaga tworzyć nieporuszone zdjęcia i filmy HD 720 p. Tryb SmartAuto automatycznie dobiera optymalne do fotografowanej sceny ustawienia, a dodatkowo użytkownicy mogą korzystać ze zróżnicowanych efektów specjalnych. Model IXUS 165 również został wyposażony w inteligentną stabilizację, a razem z IXUS 160 oferuje 8-krotny zoom i matrycę 20 MP.

spacer
					image
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych