Canon na targach photokina 2014 – najbardziej multimedialne stoisko w historii firmy

Warszawa, 28 sierpnia 2014 r. – Firma Canon podczas zbliżających się targów photokina 2014, zaprezentuje najbardziej interaktywne stoisko wystawowe w swojej historii. Zostało ono zaprojektowane tak, by uczestnicy mogli w wygodny sposób sprawdzić i wykorzystać w praktyce możliwości najnowszych rozwiązań do cyfrowego obrazowania. Program przygotowany przez Canon będzie okazją do zapoznania się z nowymi technikami cyfrowego obrazowania, które podkreślają wiodącą pozycję firmy na rynku produktów i rozwiązań do przetwarzania obrazu.

Canon zabierze odwiedzających w niezwykłą podróż odkrywającą tajniki współczesnej fotografii. Na otwartej, ogromnej przestrzeni, goście będą mogli podjąć wyzwania fotograficzne pod okiem ekspertów, którzy udzielą cennych wskazówek. To nowatorsko zaaranżowane stoisko wykracza daleko poza ramy standardowej prezentacji produktowej, stając się okazją do lepszego poznania produktów Canon i ich możliwości.

Canon przygotował także serię prezentacji na żywo, które poprowadzą znani fotografowie-ambasadorzy marki. Wśród prelegentów znajdą się m.in. David Noton, fotograf krajobrazu i podróżnik, Ulla Lohmann, dziennikarz fotograficzny oraz twórca filmów dokumentalnych, a także fotograf akcji Richard Walch – każdy z nich przybliży swoje doświadczenia związane z pracą z produktami Canon, które pomogły w realizacji ich autorskich wizji. Dodatkowo, fotograficzne zmagania uczestników oceni przedstawiciel Canon Explorer Jörg Kyas, udzielając praktycznych porad i cennych wskazówek na temat nowych stylów i technik we współczesnej fotografii.

Canon zaprezentuje także najważniejsze funkcje platformy irista – narzędzia do zarządzania i udostępniania zasobów fotograficznych w chmurze. Ponadto, za pomocą ekranów dotykowych rozmieszczonych wokół stoiska, odwiedzający będą mogli również skomponować swój własny „wirtualny zestaw sprzętu” Canon z szerokiej gamy produktów dostępnych na miejscu.

„Targi photokina 2014 są okazją do przybliżenia naszym klientom ekscytującego świata możliwości obrazowania.” - powiedział Alessandro Stanzani, szef grupy rozwiązań konsumenckich w Canon Europe. „Tworzymy całkowicie eksperymentalną przestrzeń, aby nasi odwiedzający mogli w inny sposób spojrzeć na swoje fotografie. Canon pokaże najnowsze produkty i innowacyjne usługi, dzięki którym chce zachęcić fotografów do dalszego rozwijania swoich pasji.”

Odwiedzający będą mogli także zaprojektować swoją wirtualną stronę pamiątkową dostosowaną do ich obszarów zainteresowań. Posłużą do tego specjalne karty Canon Live Pass RFID do skanowania w specjalnych punktach rozmieszczonych dookoła stoiska. Osoby, które nie będą uczestniczyć w targach mogą śledzić wydarzenia na oficjalnym kanale YouTube Canon Europe https://www.youtube.com/CanonEurope, gdzie zamieszczane będą filmy z codziennym podsumowaniem wydarzeń. Dodatkowo będzie można na bieżąco oglądać relacje poprzez profil na Facebooku https://www.facebook.com/canonatphotokina lub Twitterze @CanonPhotokina / #CanonPhotokina. Wirtualna podróż z Canon oraz inne propozycje japońskiego producenta przedstawione podczas targów photokina będą dostępne na dedykowanej stronie wydarzenia www.canon.de/photokina.

Stoisko Canon znajduje się w Hallu 3.2. Rejestracji można dokonać na: www.canon.de/photokina

spacer
					image
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych