Canon prezentuje platformę irista – miejsce, gdzie żyją zdjęcia

Warszawa, 5 czerwca 2014 r. – Canon przedstawił dziś projekt irista – zaawansowaną platformę w chmurze, która daje użytkownikom dostęp do zdjęć i zaawansowane możliwości w zakresie zarządzania nimi.

irista.jpg

Dziś fotografujemy coraz więcej, ale nasze zdjęcia często rozproszone są na różnych urządzeniach, co stwarza problemy z utrzymaniem porządku. Platforma irista powstała, by umożliwić przechowywanie wszystkich bibliotek w jednym miejscu. Znana w wersji beta jako Project1709, irista pozwala z łatwością odnaleźć każde zdjęcie, niezależnie od urządzenia za pomocą którego zostało zrobione (aparatu czy smartfona).

irista została zaprojektowana z uwzględnieniem czterech kluczowych potrzeb użytkowników:

  • Łatwość obsługi: szybkie i proste wyszukiwanie zdjęć,
  • Łączność: bezpośrednie dzielenie się zdjęciami za pośrednictwem portali społecznościowych – monitoring like’ów i komentarzy,
  • Inspiracja: jedna platforma, która pozwala na interakcję ze zdjęciami, zachęca użytkowników do rozwijania fotograficznych umiejętności i uzyskania wspaniałych rezultatów,
  • Kontrola: wszystkie zdjęcia bezpiecznie przechowywane w jednym miejscu; zawsze dostępne.

Platforma irista powstała w oparciu o doświadczenie i wiedzę firmy Canon w zakresie rozwiązań do przetwarzania obrazu. Zaawansowane funkcjonalności w połączeniu z unikalnym designem na nowo definiują pojęcie kontroli nad kolekcją zdjęć.

Serwis oferuje wsparcie dla różnych typów plików, nie wprowadza limitów dotyczących wielkości zdjęć i automatycznie ładuje nowe pliki do zbioru. Przejrzysty interfejs użytkownika został wyposażony w wydajny indeks wyszukiwania, który pozwala odnaleźć pliki z wykorzystaniem szerokiej gamy kryteriów. Minimalistyczny projekt oferuje konfigurowalną oś czasu i opcje filtrowania według tagów, dzięki czemu z łatwością można odnaleźć pliki po dacie, lokalizacji, rodzaju obiektywu czy wielu innych. Integracja z serwisami, takimi jak Facebook® czy Flickr, pozwala nie tylko publikować zdjęcia na obu platformach, ale także monitorować „polubienia” i komentarze z poziomu interfejsu irista.

„Ludzie fotografują więcej niż kiedykolwiek przy użyciu różnych urządzeń, ale trudno jest się cieszyć efektami, gdy pliki są przechowywane w wielu miejscach” - powiedział Alessandro Stanzani, szef grupy rozwiązań konsumenckich w Canon Europe. „Prezentując platformę irista rozwiązaliśmy ten problem. Jest to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie, które zostało zaprojektowane w odpowiedzi na potrzeby użytkowników – wykorzystaliśmy informacje zwrotne, które otrzymaliśmy podczas fazy testowej. Platforma stanowi nieocenione źródło dla osób, które kochają swoje zdjęcia. Planujemy dalszy rozwój projektu i wprowadzenie nowych funkcji”.

Platforma irista dostępna jest dla każdego użytkownika. Oferuje konta o różnej pojemności, dzięki czemu lepiej dopasowuje się do indywidualnych potrzeb. Bezpłatne konto podstawowe oferuje 10GB przestrzeni w chmurze. Na tym poziomie użytkownicy otrzymują dostęp do pełnej funkcjonalności platformy – mogą swobodnie zarządzać prywatnymi galeriami zdjęć. Z myślą o profesjonalistach i bardziej zaawansowanych fotografach, którzy mają większe wymagania zwłaszcza w zakresie pojemności, stworzono dwa kolejne warianty – konta 50GB i 100GB płatne w cyklu miesięcznym lub rocznym.

Dostępne warianty irista:

  • Do 10GB: konto bezpłatne, pełna funkcjonalność
  • Do 50GB: €4,99/miesiąc lub €49/rok
  • Do 100GB: €10,99/ miesiąc lub €109/rok

Platforma irista jest już dostępna. Użytkownicy mogą rejestrować się na stronie www.irista.com

spacer
					image
Dalsze informacje
irista Images
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych