Zarządzaj zdjęciami gdziekolwiek jesteś - Canon aktualizuje platformę irista

Warszawa, 15 września 2014 r. – Firma Canon zaprezentowała aktualizację usługi do zarządzania zdjęciami w chmurze o nazwie irista, co stanowi kolejny krok w rozwoju platformy wprowadzonej na rynek w czerwcu br. Najnowsze usprawnienia oferują jeszcze więcej możliwości w zakresie łączności i wprowadzają nowe funkcje, w tym m.in.: nowo zaprojektowany i zoptymalizowany interfejs użytkownika na tablet, opcję tworzenia własnej fotoksiążki z poziomu platformy oraz możliwość pełnej integracji z Wi-Fi w aparatach Canon.

irista.jpg

Użytkownicy już dziś mogą korzystać z możliwości, jaki daje integracja platformy z aparatami Canon wyposażonymi w funkcje Wi-Fi – zdjęcia można wgrać do serwisu za pomocą jednego przycisku bezpośrednio z poziomu aparatu. Umożliwia to przechowywanie zdjęć w jednym miejscu i zapewnia dostęp do efektów naszej pracy na wszystkich kompatybilnych urządzeniach.

Aktualizacja znacząco usprawni funkcjonalność platformy na urządzeniach mobilnych – od grudnia będzie można korzystać z niej za pośrednictwem wielu popularnych tabletów z systemem iOS i Android. Dodatkowo rozszerzono możliwości interfejsu użytkownika, zapewniając dostępność serwisu na nowych urządzeniach oraz dostosowując rozmiar obrazu do różnych ekranów, w celu łatwiejszej obsługi biblioteki zdjęć.

Dodatkowo, irista zapewnia pełną integrację z Adobe™ Lightroom, umożliwiając edycję i przesyłanie zdjęcia bezpośrednio z poziomu platformy. Dzięki nowym funkcjom integracyjnym z Lightroom użytkownicy mają szansę przechowywania, rozpoznawania i filtrowania plików XMP według metadanych Adobe, a następnie synchronizacji edytowanych fotografii z serwisem irista.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia będzie można użyć biblioteki obrazów przechowywanej w irista, aby zamówić specjalny album fotograficzny. Wystarczy wybrać zdjęcia, określić wymagania projektowe i złożyć zamówienie, aby otrzymać przepięknie wydrukowany album, w którym prace będą prezentowały się jeszcze lepiej. Oprócz tworzenia albumów fotograficznych dostępna będzie również opcja drukowania wybranych obrazów bezpośrednio z poziomu serwisu.

„Czerwcowy debiut serwisu irista był dla nas bardzo ekscytujący. Teraz wprowadzamy kolejn3 usprawnienia — powiedziała Floris Oranje, New Business Developer, Canon Europe. — Obecnie dokonaliśmy optymalizacji platformy pod kątem tabletów, zapewniliśmy integrację z aparatami Canon obsługującymi łączność Wi-Fi oraz daliśmy możliwość tworzenia albumów fotograficznych. Dokonaliśmy także integracji z popularnym oprogramowaniem Adobe™ Lightroom, co sprawia, że irista nie jest tylko miejscem do przechowywania zdjęć, ale usługą, w której użytkownicy mogą dzielić się i cieszyć swoimi pracami oraz poznać tajniki przetwarzania obrazu”.

Irista jest dostępna w różnorodnych opcjach dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Użytkownicy otrzymują 10 GB darmowej przestrzeni dyskowej, profesjonaliści oraz osoby mające większe wymagania mogą wybrać z jedną z dwóch opcji o pojemności 50 i 100 GB w cenie:

  • do 50 GB – 4,99 euro/m-c lub 49 euro/rok
  • do 100 GB – 10,99 euro/m-c lub 109/rok

Rejestracja w serwisie na stronie www.irista.com

spacer
					image
Dalsze informacje
irista Images
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych