Canon wspiera młodych filmowców

Warszawa, 29 stycznia 2014 r. – Firma Canon już po raz drugi angażuje się w „Berlinale Talents” - imprezę, która wspiera początkujących filmowców. Wydarzenie to jest platformą twórczej wymiany między wschodzącymi talentami przemysłu filmowego i odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Impreza obejmuje między innymi warsztaty z operatorami filmowymi, podczas których ponad 300 młodych filmowców zapozna się z możliwościami profesjonalnego sprzętu Canon.

Berlinale Talents 2014.jpg
Główna aula Berlinale Talents - HAU Hebbel am Ufer (HAU1)
© Berlinale 2013, zdjęcie Peter Himsel

Cykl warsztatów, które powstały we współpracy z Canon i odbędą się między 8 a 13 lutego 2014 r. będzie źródłem cennych porad i wskazówek dla filmowców i innych przedstawicieli branży. Warsztaty zatytułowane “Every Picture Tells a Story” dostarczą wiedzy na temat technologii dostępnych w najnowszym sprzęcie. Zajęciom będą towarzyszyć praktyczne pokazy demonstrujące, w jaki sposób urządzenia Canon mogą wspomagać produkcję. Wśród wykładowców znajdują się uznani twórcy filmowi: Franz Lustig (How I Live Now), Stefan Ciupek (Slumdog. Milioner z ulicy) i Christopher Doyle (Spragnieni miłości).

Canon będzie także wspierać kursy mistrzowskie prowadzone przez uznanych autorów zdjęć filmowych (m.in. Agnès Godard), którzy będą opowiadać o swoich doświadczeniach oraz dyskutować nad tym, w jaki sposób nowe technologie wspomagają pracę na planie. „Studio postprodukcji” stworzone przez Berlinale Talents we współpracy z Canon, będzie się skupiać przede wszystkim na cyfrowym obiegu pracy - od zdjęć i montażu po korekcję kolorów i obróbkę dźwięku w ostatnich etapach produkcji. Wybrani uczestnicy będą mogli wypróbować najnowsze produkty Canon, w tym kamery EOS C300 i EOS C500 oraz lustrzankę EOS 5D Mark III.

Po raz pierwszy Canon wybierze kilka scenariuszy filmów krótkometrażowych dostarczonych przez uczestników “Berlinale Talents”. Zdjęcia do tych produkcji zostaną stworzone przy użyciu profesjonalnego sprzętu Canon, a efekty prezentowane będą podczas branżowych wydarzeń w całej Europie, jak również w ramach Canon Professional Network.

Dodatkowo, firma Canon wesprze wspólną inicjatywę Berlinale Talents i European Film Market (EFM), która oferuje filmowcom więcej informacji na temat działań EFM, a także pozwala im zaprezentować się przed profesjonalistami z branży oraz budować własną sieć kontaktów.

“Technologia i kreatywność to tylko część procesu tworzenia filmów. Bez rozbudowanej sieci kontaktów, zrobienie filmu staje się znacznie trudniejsze”, powiedziała Kieran Magee, Director of Professional Imaging w Canon Europe. “Berlinale Talents pomaga filmowcom na każdym etapie procesu realizacji, cieszymy się, że możemy wspomagać ten innowacyjny program”.

Joerg Kyas, twórca zdjęć portretowych należący do grona Canon Explorers wykorzysta sprzęt Canon w swoim profesjonalnym studio, gdzie sfotografuje każdego z 300 uczestników “Berlinale Talents 2014”. Ponadto urządzenia Canon będą używane przez cały czas trwania wydarzenia do produkcji filmów promocyjnych i zwiastunów.

“Berlinale Talents” trwa przez sześć dni w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, od 8 do 13 lutego 2014 roku. Impreza skierowana jest do przedstawicieli branży filmowej o stażu zawodowym nieprzekraczającym 10 lat, którzy reprezentują wszystkie obszary przemysłu filmowego: aktorów, operatorów, reżyserów, montażystów, producentów, scenografów, scenarzystów, dystrybutorów, dźwiękowców i kompozytorów.

spacer
					image
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych