Canon rozwija funkcjonalność kamery XF205: bezpłatna aktualizacja oprogramowania sprzętowego

Warszawa, 21 kwietnia 2015 r. – Firma Canon zaprezentowała dziś nowe oprogramowanie sprzętowe dla kamery Full HD XF205. Firmware poprawia możliwości w zakresie redukcji szumów podczas nagrywania w słabych warunkach oświetleniowych¹ oraz umożliwia przekaz na żywo za pośrednictwem sieci IP. Aktualizacja została opracowana w oparciu o opinie użytkowników - m.in. operatorów telewizyjnych i ślubnych – i oferuje ulepszone tryby nagrywania i zwiększoną wydajność.


XF205

Nowe ustawienia jakości obrazu
Zaktualizowane oprogramowanie sprzętowe dodaje nowe ustawienia w zakresie jakości obrazu. Użytkownicy będą mogli rejestrować materiał z mniejszą ilością szumów, nawet podczas nagrywania w warunkach słabszego oświetlenia. Już dostępna aktualizacja pozwoli lepiej dopasować jakość obrazu do sytuacji i preferencji operatora. Do wyboru jest dotychczas dostępny domyślny tryb, w którym obraz rejestrowany jest w najwyższej jakości, a także nowe ustawienie, pozwalające na nagrywanie z mniejszą ilością szumów.

Wsparcie streamingu IP
Dodatkowa aktualizacja, która dostępna będzie w czerwcu 2015 r. umożliwi realizację przekazu wideo za pośrednictwem sieci IP, co jest standardem często wykorzystywanym w branży telewizyjnej. Dzięki tej funkcji można będzie realizować transmisje na żywo do programów informacyjnych czy stron internetowych.

Dodatkowo, dzięki nowemu oprogramowaniu, kamera XF205 będzie współpracować ze sprzętem transmisyjnym Fujitsu – urządzeniami Network IP-900IID i IP-920D HD/SD² - a także z oprogramowaniem wspomagającym streaming IP. Nowe funkcje pozwolą przekazywać materiał wideo za pośrednictwem sieci IP bez konieczności zastosowania dodatkowych narzędzi czy systemów do edycji, takich jak te wykorzystywane przez stacje telewizyjne.

Rozbudowana funkcjonalność
Nowe oprogramowanie sprzętowe, nie tylko wprowadzi streaming IP, ale udostępni także dwie nowe funkcje nagrywania. Zapisując materiał w formacie MP4 operator będzie mógł skorzystać z nagrywania w zwolnionym/przyspieszonym tempie – zwalniając akcję nawet o 40 proc. lub przyspieszając aż o 250 procent. Dodatkowo, wybierając w kamerze XF205 ustawienia Wi-Fi pojawi się menu z ulepszonym interfejsem, co zapewni jeszcze bardziej intuicyjną obsługę.


¹ Nowy tryb jakości obrazu wiąże się z delikatnym obniżeniem rozdzielczości w porównaniu do ustawień oryginalnie dostępnych w kamerze XF205.
² Fujitsu Network IP-900IID i IP-920D to znaki towarowe Fujitsu Limited, zarejestrowane w Japonii i innych krajach. Urządzenia Fujitsu Network IP-900IID i IP-920D będę wspierać kamerę XF205 od kwietnia 2015r. Urządzenia Fujitsu Network IP-900IID i IP-920D HD/SD mogę nie być dostępne we wszystkich krajach/regionach.

spacer
					image
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych