Canon pracuje nad rozwiązaniami nowej generacji, które rozszerzą możliwości wizualnej ekspresji

Warszawa, 8 września 2015 r. – Firma Canon Europe poinformowała, że spółka Canon Inc. pracuje nad najnowszą kamerą systemu Cinema EOS o rozdzielczości 8K i zaawansowanym monitorem referencyjnym 8K, które będą wspierać produkcję wideo w najwyższej rozdzielczości. Firma pracuje także nad nową lustrzanką jednoobiektywową z matrycą CMOS, wyposażoną w blisko 120 mln efektywnych pikseli.


Cinema EOS System 8K camera.jpgKamera 8K z systemu Cinema EOS
Professional-use 8K reference display.jpgProfesjonalny monitor referencyjny 8K
120-megapixel SLR camera.jpgLustrzanka z matrycą 120 megapikseli

Ważne: Zdjęcia poglądowe

Canon, jako światowy lider w dziedzinie technologii z zakresu przetwarzania obrazu, prowadzi badania nad rozwojem urządzeń wspierających produkcje wideo, które pomogą pokonać kolejne ograniczenia. Poprzez rozszerzenie systemu Cinema EOS o rozwiązanie 8K oraz za pośrednictwem monitora referencyjnego 8K, Canon pragnie usprawnić cały proces produkcyjny, ułatwiając nie tylko rejestrację i odtwarzanie wideo w jakości 8K, ale także wesprzeć procesy konwersji obrazu 8K do 4K czy kadrowania 4K.

Nowa kamera Cinema EOS 8K będzie wyposażona w matrycę CMOS (ekwiwalent Super 35mm), która pozwoli uzyskać wysoką rozdzielczość 8192 x 4320 pikseli (około 35 milionów efektywnych pikseli) oraz bogatą gamę kolorów nawet podczas nagrywania filmów z prędkością 60 klatek na sekundę i przy 13-stopniowym zakresie dynamiki¹. Dodatkowo, konstrukcja kamery oraz niewielki korpus sprawią, że urządzenie będzie wyjątkowo mobilne. Z kolei mocowanie EF pozwoli korzystać z rozbudowanej oferty wymiennych obiektywów Canon EF².

Nowy monitor referencyjny 8K o ultrawysokiej rozdzielczości zostanie wyposażony w technologię przetwarzania obrazu Canon. Będzie oferował wysoką jasność, wysoki kontrast (szeroki zakres dynamiki) i szeroką gamę kolorów. Dodatkowo, gęstość rozmieszczenia pikseli na matrycy na poziomie ponad 300 pikseli na cal – zbliżona do liczby receptorów ludzkiego oka – pozwoli uzyskać wyjątkowo realistyczny obraz i umożliwi wyświetlanie subtelnych zmian w oświetleniu, co nie było wcześniej możliwe.

Oferując rozdzielczość ok. 120 efektywnych megapikseli, nowa lustrzanka będzie wyposażona w matrycę CMOS o wysokiej gęstości rozmieszczenia pikseli, co zapewni kompatybilność z serią³ wymiennych obiektywów Canon EF. Przy tak wysokiej rozdzielczości zdjęcia charakteryzować się będą niemal trójwymiarową strukturą, a jakość wydruku plakatów wielkoformatowych będzie doskonała – obrazy można będzie kadrować i przycinać bez utraty jakości.


¹ Stopień to jednostka używana do wyrażenia zakresu dynamiki. Wskazuje różnicę między najjaśniejszymi, a najciemniejszymi obszarami obrazu.
² Linia EF składa się z ponad 96 obiektywów EF, z czego 78 modeli (60 modeli serii EF i 18 modeli EF Cinema EOS) będzie kompatybilnych z kamerą 8K.
³ Linia EF składa się z 96 obiektywów, z czego 60 modeli będzie kompatybilnych z aparatem, nad którym pracuje Canon.

spacer
					image
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych