Nowe ultraszerokokątne obiektywy zmiennoogniskowe Canon – EF 16-35mm f/4L IS USM oraz EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM

Warszawa, 13 maja 2014 r. - Canon rozszerza linię EF o dwa nowe szerokokątne obiektywy zmiennoogniskowe — EF 16-35mm f/4L IS USM oraz EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM. Zaprojektowany z myślą o ekspertach i entuzjastach EF 16-35mm f/4L IS USM to obiektyw z serii L, który zapewnia doskonałe wyniki w całym zakresie ogniskowych. Z kolei kompaktowy i lekki EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM jest przeznaczony do konsumenckich lustrzanek cyfrowych EOS z matrycą APS-C i stanowi propozycję dla tych, którzy chcą rozszerzyć swoje pole widzenia i zmieścić więcej w każdym kadrze; optyczny stabilizator obrazu i technologia STM pomagają rejestrować ostre i wyraźne szerokokątne zdjęcia oraz filmy HD.

EF 16-35mm f-4L IS USM.jpg EF-S 10-18mm f-4.5-5.6 IS STM.jpg
EF 16-35mm f/4L IS USM EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM

Wysoka precyzja, doskonały obraz, szerokokątny widok -
EF 16-35mm f/4L IS USM
EF 16-35mm f/4L IS USM oferuje większą wszechstronność profesjonalistom i zaawansowanym amatorom, którzy regularnie robią zdjęcia w szerokiej perspektywie — na przykład fotografom krajobrazu lub architektury — a także tym, którzy najczęściej fotografują w ograniczonych przestrzeniach. Obiektyw zapewnia dużą elastyczność — wysokiej klasy konstrukcja optyczna oraz stała przysłona f/4 gwarantują wyraźny, ostry obraz nawet w najtrudniejszych warunkach.

EF 16-35mm f/4L IS USM to pierwszy ultraszerokokątny obiektyw zoom z serii L, który jest wyposażony w sztandarową technologię optycznego stabilizatora obrazu (IS) firmy Canon. Ma przewagę czterech stopni nad obiektywami bez IS i gwarantuje wysoką szczegółowość każdego zdjęcia.

Technologie optyczne i design najwyższej klasy
Fotografowie mogą szybko ustawiać ostrość za pomocą zaawansowanego, szybkiego i cichego autofokusa (AF) z pionierskim, pierścieniowym silnikiem ultradźwiękowym (USM), który sprawdza się znakomicie w trybie AI Servo AF. Pełna kontrola nad kompozycją obrazu jest również możliwa dzięki pierścieniowi ostrości, który umożliwia swobodne dostrajanie ostrości w trybie ręcznym i automatycznym.

Optyczna struktura obiektywu została zaprojektowana z myślą o najwyższej jakości obrazu i obejmuje dwa elementy o bardzo niskim współczynniku załamania światła (Ultra-low Dispersion, UD), które minimalizują aberrację chromatyczną i eliminują rozmycia barw. Warstwa Super Spectra Coating ogranicza efekty ducha i flary, a fluorowa powłoka na przedniej i tylnej soczewce zapobiega przyleganiu kurzu i kropli wody. Fotografowie mogą też uzyskać estetyczne rozmycie tła i efekt bokeh za sprawą dziewięciolistkowej, okrągłej przysłony.

Obudowa obiektywu zapewnia wyjątkowo łatwą obsługę i wysoką wydajność. Kompaktowy i lekki obiektyw dobrze leży w ręce, jednocześnie oferując łatwy dostęp do sterowania zoomem i ostrością. Powłoka o fakturze skóry zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Zobacz i uwiecznij więcej – EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM
Nowy EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM to idealny obiektyw dla każdego, kto chce poszerzyć możliwości swojego zestawu fotograficznego i zmieścić więcej w każdym kadrze. Imponujący zakres ogniskowych 10-18 mm pozwala fotografować szeroką gamę scen, od rozległych krajobrazów i panoramy miasta do zdjęć grupowych w ograniczonej przestrzeni podczas przyjęć i uroczystości. Wiedza firmy Canon w dziedzinie optyki pozwoliła uzyskać szeroki zakres ogniskowych w kompaktowej i lekkiej obudowie, która łatwo mieści się w torbie fotograficznej czy w plecaku podczas podróży.

Zawsze ostre, nieporuszone zdjęcia są zasługą optycznego stabilizatora obrazu, który pozwala wydłużyć czas naświetlania o cztery stopnie. Ponadto technologia STM firmy Canon umożliwia szybkie ustawianie ostrości podczas robienia zdjęć i niemal bezgłośną pracę autofokusa w trakcie kręcenia filmów. W połączeniu z lustrzankami cyfrowymi EOS, które obsługują autofokus w trybie filmowania, technologia STM zapewnia ciągłą regulację ostrości, idealną do śledzenia ruchomych obiektów oraz płynne przejścia w miarę ogniskowania obiektywu na różnych obiektach. Cicha regulacja ostrości zapobiega też zakłócaniu filmowej ścieżki audio, dzięki czemu zarejestrowany dźwięk jest wyraźny i wierny filmowanej scenie. EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM jest wyposażony w soczewkę UD i szereg zoptymalizowanych powłok, które zapewniają wysoką jakość obrazu przy wszystkich długościach ogniskowej.

EF 16-35mm f/4L IS USM — kluczowe cechy:

 • Konstrukcja i optyka serii L
 • Stała maksymalna przysłona f/4
 • Optyczny stabilizator obrazu, który pozwala wydłużyć czas naświetlania o cztery stopnie
 • Szybki, cichy autofokus
 • Doskonała jakość obrazu
 • Okrągła przysłona z 9 listkami
 • Ręczne ustawianie ostrości we wszystkich trybach
 • Minimalna odległość ogniskowania: 0,28 m
 • Nieobrotowy element przedni
 • Odporność na wodę i kurz

EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM kluczowe cechy:

 • Ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy do lustrzanek cyfrowych EOS z matrycą APS-C
 • Lekki i kompaktowy
 • Płynne, niemal bezgłośne ostrzenie STM
 • Optyczny stabilizator obrazu, który pozwala wydłużyć czas naświetlania o cztery stopnie
 • Doskonała jakość obrazu
 • Warstwa Super Spectra Coating
 • Minimalna odległość ogniskowania: 0,22 m
 • Ręczny pierścień ostrości
 • Okrągła przysłona
 • Opcjonalna osłona obiektywu

spacer
					image
Dalsze informacje
EF 16-35mm f/4L IS USM Images
EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM Images
EF 16-35mm f/4L IS USM Specs [PDF, 53 KB]
EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM Specs [PDF, 44 KB]
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych