Dla niezrównanych zdjęć w superzoomie – Canon prezentuje nowe modele PowerShot SX510 HS i PowerShot SX170 IS

Warszawa, 22 sierpnia 2013 r. – Canon rozszerza serię aparatów kompaktowych o dwa modele z superzoomem - PowerShot SX510 IS oraz PowerShot SX160 IS, które pozwalają być jeszcze bliżej toczącej się akcji. Potężne możliwości przybliżania obrazu kryjące się w kompaktowych obudowach modeli PowerShot SX510 HS z 30-krotnym zoomem optycznym oraz PowerShot SX170 IS z 16-krotnym zoomem optycznym, pozwalają na fotografowanie obiektów z dużej odległości z zachowaniem wszystkich detali.

PowerShot SX170 IS PowerShot SX510 HS
PowerShot SX170 IS PowerShot SX510 HS

PowerShot SX510 HS
Potężny 30-krotny zoom aparatu PowerShot SX510 HS zapewnia ostre zdjęcia w całym zakresie ogniskowych, nawet w warunkach słabego oświetlenia. Z kolei 24 mm ultra-szerokokątny obiektyw to idealne narzędzie do fotografowania rozległych krajobrazów czy zdjęć grupowych. SX 510HS wyposażony jest w system HS, który łączy 12.1 MP matrycę CMOS o wysokiej czułości z procesorem DIGIC 4. Dzięki temu nowy aparat pozwala oddać prawdziwą atmosferę słabo oświetlonych scenerii, np. zmierzchu, zachowując jednocześnie realizm kolorów i bogactwo szczegółów z minimalnym rozmyciem.

Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi, zdjęcia i filmy mogą być umieszczane na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Flickr i YouTube bezpośrednio z aparatu lub przesłane do smartfonów i tabletów przy użyciu darmowej aplikacji Canon CameraWindow. Za pośrednictwem wbudowanemu GPS i aplikacji Canon na smartfony, możemy dodać informację o bieżącej lokalizacji, dzięki czemu użytkownicy mogą dokładnie określić miejsce, w której zostało zrobione zdjęcie.

Oprócz zachwycających zdjęć, PowerShot SX510 HS potrafi również rejestrować filmy w formacie Full HD (1080p) z pełnym dźwiękiem stereo. Aparat dysponuje także trybem Super Slow Motion Movie, który pozwala uchwycić każdą akcję nawet podczas filmowania szybko poruszających się obiektów.

PowerShot SX170 IS
Kompaktowy i łatwy w użyciu PowerShot SX170 IS, wyposażony został w wszechstronny obiektyw 28mm z 16-krotnym zoomem optycznym. Obiektyw umożliwia fotografowanie szerokiej gamy scenerii od zdjęć grupowych podczas imprez, po zbliżenia zwierząt na safari. Żywe kolory i najmniejsze detale mogą być uchwycone dzięki potężnej matrycy o rozdzielczości 16 MP, który sprawi że użytkownicy będą zawsze dumni ze swoich zdjęć. SX170 IS pozwala także na filmowanie szczególnych momentów w formacie HD.

Wysoka jakość wykonania
Oba aparaty wykorzystują opracowany przez firmę Canon optyczny stabilizator obrazu z technologią IS, która umożliwia łatwe wykonywanie ostrych zdjęć przy dłuższych ogniskowych i słabym oświetleniu.

Technologia ZoomPlus firmy Canon poszerza cyfrowe możliwości obiektywów obu modeli. Umożliwia wyjście poza maksymalną ogniskową przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości obrazu - w przypadku modelu PowerShot SX510 HS do 60 razy i do 32 razy w przypadku PowerShot SX170 IS. PowerShot SX510 HS posiada również ulepszoną funkcję kadrowania - Zoom Framing Assist w nowym trybie Auto sprawia, że fotografowane przedmioty są zawsze ostre niezależnie od tego czy się zbliżają czy oddalają od aparatu.

Oba modele posiadają tryb Eco, który pozwala użytkownikom na dłuższą pracę z aparatem dzięki efektywnemu zarządzaniu baterią. W przypadku modelu PowerShot SX170 IS użytkownik może wykonać do 46% więcej zdjęć, a w przypadku PowerShot SX510 HS do 32%. Jest to idealnym rozwiązaniem podczas rodzinnych wypadków za miasto lub na wakacje.

Kreatywność na żądanie
Tryb Smart Auto w obu modelach wykrywa do 32 różnych scen i dopasowuje najbardziej odpowiednie ustawienia, aby zrobić doskonałe zdjęcia. Tryby Creative pozwalają natomiast na modyfikowanie obrazu poprzez dodanie dramatyzmu lub nadaniu mu niepowtarzalnej perspektywy. Gdy użytkownicy są gotowi na eksperymenty, mogą łatwo przejść do trybu Full Manual Control i przejąć kontrolę nad indywidualnymi ustawieniami aparatu, w tym szybkości migawki i przysłony.

PowerShot SX510 HS – kluczowe funkcje:

 • Kompaktowy aparat z 30-krotnym zoomem i szerokokątnym obiektywem 24 mm
 • System HS: 12,1 MP CMOS, DIGIC 4
 • System Intelligent IS, Enhanced Dynamic IS
 • Moduł Wi-Fi², GPS za pośrednictwem urządzeń mobilnych
 • Full HD, HDMI
 • Duży wyświetlacz LCD o przekątnej 7,5 cm (3”)
 • Tryb Smart Auto rozpoznający 32 scenerie
 • Zoom Framing Assist
 • Pełny tryb manualny (Full Manual control)

PowerShot SX170 IS – kluczowe funkcje:

 • 16-krotny zoom optyczny, szerokokątny obiektyw 28 mm
 • Rozdzielczość 16 MP
 • System Intelligent IS
 • Duży wyświetlacz LCD o przekątnej 7,5 cm (3”)
 • Tryb Smart Auto rozpoznający 32 sceny
 • Filmy w jakości HD
 • Filtry kreatywne
 • Pełny tryb manual (Full Manual control)
 • Tryb Eco
 • Bateria Li-ion wielokrotnego ładowania

spacer
					image
Dalsze informacje
PowerShot SX170 IS Images
PowerShot SX510 HS Images
PowerShot SX170 IS Spec Sheet [PDF, 56 KB]
PowerShot SX510 HS Spec Sheet [PDF, 58 KB]
Technologies Explained [PDF, 149 KB]
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych