Canon świętuje 25-lecie serii EOS-1

Warszawa, 10 czerwca 2014 r. – Firma Canon świętuje dziś 25. rocznicę wprowadzenia flagowej serii aparatów z wymienną optyką EOS-1.

EOS-1.jpg
EOS-1D X
EOS-1 EOS-1D X


Linia Canon EOS zadebiutowała w 1987 r. premierą modelu EOS 650 – pierwszej na świecie lustrzanki jednoobiektywowej z systemem AF, oferującej bagnet mocujący wyposażony w styki elektryczne, który dawał kontrolę nad autofokusem i przysłoną za pośrednictwem sygnałów elektrycznych. Dwa lata później, w 1989 roku, firma zaprezentowała pierwszy model EOS dla profesjonalnych użytkowników - EOS-1. Stworzony dla zaspokojenia zaawansowanych potrzeb profesjonalnych fotografów, EOS-1 wyróżniał się nowoczesną technologią, najwyższej klasy wydajnością, wysokim poziomem ergonomii, a także trwałością i niezawodnością.

Od tego czasu Canon nieustannie demonstruje swój wkład w rozwój przemysłu fotograficznego poprzez rozwijanie linii profesjonalnych aparatów, aby konsekwentnie odpowiadać na stale ewoluujące potrzeby zawodowców. W 1994 roku, czyli wówczas gdy profesjonalni fotografowie zaczęli polegać na możliwościach oferowanych przez system AF w lustrzankach, Canon zaprezentował aparat EOS-1N. W porównaniu do swoich poprzedników, EOS-1N oferował większą liczbę punktów AF zapewniających precyzyjne ustawianie ostrości na szybko poruszających się obiektach. W 2000 roku firma zaprezentowała model EOS-1V, który oferował 45 gęsto rozmieszczonych punktów AF, umożliwiając fotografowanie z prędkością 9 klatek na sekundę.

Wraz z nadejściem ery aparatów cyfrowych, w 2001 roku Canon wprowadził na rynek swoją pierwszą flagową lustrzankę cyfrową – EOS-1D, a w 2002 roku – pełnoklatkowy model EOS-1Ds. Najbardziej zaawansowany aparat firmy Canon z tej linii – profesjonalna lustrzanka cyfrowa EOS-1D X została zaprezentowana w czerwcu 2012 roku, jako 13¹ model z serii EOS-1. Oferując bezkonkurencyjne połączenie szybkości, rozdzielczości i jakości obrazu, aparat EOS-1D X nieprzerwanie cieszy się uznaniem szerokiego grona specjalistów, od profesjonalnych fotografów pracujących na różnych polach, przez fotoreporterów i fotografów sportowych, aż po zawodowców zajmujących się fotografią przyrodniczą czy komercyjną.

W ciągu minionych 25 lat, siłą flagowej serii EOS-1 była najnowocześniejsza technologia i wysokiej klasy wydajność. Siła ta jest charakterystyczna dla całej linii produktów firmy Canon, od amatorskich modeli, do tych najbardziej zaawansowanych. Canon od zawsze konsekwentnie dążył do tworzenia wyjątkowych aparatów, które rozwijają kreatywność i wychodzą naprzeciw zmieniającym się potrzebom fotografów na każdym poziomie zaawansowania. To także jest kierunek na przyszłość.


¹ Wraz z cyfrowym modelem EOS-1D C, który został zaprezentowany w grudniu 2012 r., linia EOS-1 liczy14 modeli. Aparat ten pozwala nagrywać wideo 4K.

spacer
					image
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych