80 milionów aparatów Canon serii EOS

Warszawa, 25 listopad 2015 r. – Canon Inc. ogłosił kolejny ważny moment w historii produkcji profesjonalnych aparatów z wymienną optyką serii EOS (cyfrowych i analogowych). 10 listopada br. liczba wyprodukowanych sztuk przekroczyła 80 milionów. Jubileuszowym modelem był EOS 5DS R, najnowsza lustrzanka Canon z matrycą o rekordowej liczbie pikseli w tej klasie¹ produktów.

EOS_5DS_R
80_millionth

Pierwszy aparat serii EOS zaprezentowano w 1987 r., jednak znaczący wzrost produkcji przypadł na początek nowego stulecia, czyli okres rosnącej popularności cyfrowych lustrzanek.

W marcu 1987 Canon pokazał nową generację lustrzanek EOS z systemem AF, które jako pierwsze na świecie zostały wyposażone w elektroniczny system mocowania umożliwiający pełne elektroniczne sterowanie aparatem i obiektywem.

Firma Canon produkuje wszystkie komponenty swoich lustrzanek EOS. Dzięki temu linia jest bardziej rozbudowana, a zastosowane matryce dopasowane do specyfiki poszczególnych modeli. Canon bardzo mocno przyczynił się do rozwoju tego sektora rynku fotograficznego – najpierw prezentując niezwykle popularny, niewielki model EOS 500, a następnie wprowadzając na rynek pierwszy model z kultowej już serii EOS 5D, która w tym roku obchodzi swoje 10-lecie.

Konsekwentne dostarczanie innowacyjnych rozwiązań do obrazowania pomogło firmie Canon utrzymać największy udział² w rynku aparatów cyfrowych z wymienną optyką przez 12 lat, od 2003 do 2014 roku.

W czerwcu 2015 r. Canon poinformował o wyprodukowaniu 110 milionów obiektywów serii EF, które dedykowane są lustrzankom EOS. Tym samym firma osiągnęła pozycję światowego lidera także w zakresie produkcji wymiennych obiektywów³.

W oparciu o zaawansowane technologie obrazowania Canon nieustannie rozszerza ofertę produktów i rozwiązań. Tworząc wyjątkowe aparaty i obiektywy, odpowiadające potrzebom różnych grup – od amatorów, przez zaawansowanych użytkowników, aż po profesjonalistów – firma kładzie nacisk na innowacyjne technologie, które wpływają na doświadczenia użytkowników sprzętu foto-wideo.


¹ Wśród lustrzanek cyfrowych z pełnoklatkową matrycą 35 mm. Dane na 16 listopada 2015 r.
² Dane Canon.
³ Dane Canon.

spacer
					image
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych