Kreatywne filmowanie i zdumiewająca jakość dźwięku – nowa LEGRIA mini X

Warszawa, 6 stycznia 2014 r. – Canon prezentuje zupełnie nową, kreatywną kamerę LEGRIA mini X, która zapewnia doskonały obraz HD oraz profesjonalną jakość dźwięku. To idealne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach — od reportaży, filmów dokumentalnych i nagrywania samego siebie, do rejestrowania muzyki na żywo lub przedstawień teatralnych.

LEGRIA mini X.jpg LEGRIA mini X (2).jpg

Filmy, które brzmią równie dobrze, jak wyglądają
LEGRIA mini X zapewnia wyjątkowe brzmienie dzięki dużemu, wbudowanemu mikrofonowi stereo. Ulepszona, dwuwarstwowa struktura płótna i gąbki wewnątrz mikrofonu w połączeniu ze zwiększonym rozmiarem, ogranicza szumy w tle i zakłócenia statyczne, umożliwiając wygodne rejestrowanie rozmów lub wywiadów. Kamera ma też szeroki zakres dynamiczny, więc wiernie reprezentuje zarówno ciszę przed rozpoczęciem koncertu, jak i grzmiący łomot bębnów w finale utworu.

Dzięki nagrywaniu z liniowym kodowaniem PCM LEGRIA mini X zapewnia też nieskompresowany materiał audio o wysokiej gęstości próbkowania i gwarantuje rejestrowanie źródeł dźwięku z naturalną jakością CD. Ponadto nowe gniazda na słuchawki i mikrofony zewnętrzne zapewniają dodatkową elastyczność — przydają się podczas prowadzenia wywiadów albo dostrajania poziomu głośności w hałaśliwych środowiskach. Technologia wyboru scen audio (Audio Scene Select) firmy Canon oferuje kilka wstępnie skonfigurowanych trybów, które optymalizują ustawienia dźwięku pod kątem różnych scenariuszy, takich jak muzyka lub mowa.

Niedościgniona elastyczność nagrywania
LEGRIA mini X charakteryzuje się nowoczesnym designem, który zapewnia użytkownikom swobodę w odkrywaniu własnej kreatywności. Urządzenie jest na tyle lekkie i kompaktowe, że można nosić je ze sobą w oczekiwaniu na natchnienie, a unikatowa kombinacja ultraszerokokątnego obiektywu f/2,8 170°, wbudowanego statywu i obrotowego, dotykowego ekranu LCD o przekątnej 6,8 cm (2,7 cala) ułatwia kręcenie filmów z różnych perspektyw . Dzięki opcji filmowania bez użycia rąk użytkownicy mogą brać udział we własnych dziełach albo po prostu wygodniej reżyserować sceny.

Niezwykła jakość, dopracowane rezultaty
Cieszące się uznaniem technologie przetwarzania obrazu opracowane przez firmę Canon przekładają się na jakość, która spełnia wymagania zarówno amatorów, jak i zawodowych filmowców. Kamera obsługuje nagrywanie w formatach AVCHD (1080/50i) i MP4 (1080/25p), a zaawansowany procesor Canon DIGIC DV 4 w połączeniu z matrycą CMOS 1/2,3” zapewnia najwyższą jakość filmów i zdjęć, z minimalnym szumem nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Nowa metoda stabilizacji obrazu w trybie zbliżenia (Close-Up) ułatwia kręcenie z ręki i daje imponujące wyniki bez względu na to, czy użytkownik nagrywa film Full HD, czy robi ultraszerokokątne zdjęcia o rozdzielczości 12 megapikseli.

Łatwiejsze udostępnianie dzięki ulepszonej łączności
Wbudowana łączność Wi-Fi ułatwia przeglądanie filmów na różnych urządzeniach albo bezprzewodowe wysyłanie ich do sieci społecznościowych. Ponadto za pomocą smartfona lub tabletu z aplikacją CameraAccess Plus można teraz zdalnie sterować kamerą LEGRIA mini X oraz monitorować na żywo zdarzenia w domu; w tym celu wystarczy podłączyć urządzenie do domowej sieci bezprzewodowej². Kamera jest również zgodna z nowym urządzeniem Canon Camera Pan Table CT-V1³, które umożliwia zdalne panoramowanie w zakresie 200° z poziomu smartfona lub tabletu. W połączeniu z ultraszerokokątnym obiektywem kamery LEGRIA mini X pozwala to uzyskać pełny, 360-stopniowy widok.

Tryby kreatywne
LEGRIA mini X oddaje w ręce użytkownika szeroką gamę opcji kreatywnych za sprawą interesujących trybów nagrywania, które zmieniają proste sceny w dynamiczne, zajmujące filmy godne udostępnienia. Na przykład tryb poklatkowy z interwałami od pięciu sekund do dziesięciu minut to doskonały sposób na opowiadanie historii rozciągniętych w czasie, a tryby nagrywania przyspieszonego lub spowolnionego umożliwiają z jednej strony nawet 4-krotne przyspieszenie materiału, a z drugiej — kręcenie filmu z jedną drugą lub jedną czwartą zwykłej prędkości.

LEGRIA mini X – kluczowe cechy:

  • Duży mikrofon stereo; szeroki zakres dynamiczny
  • Liniowe kodowanie PCM – dźwięk o jakości CD
  • Ultraszerokokątny obiektyw 170°¹
  • Obrotowy ekran LCD; wbudowany statyw
  • Wi-Fi: zdalne monitorowanie i udostępnianie
  • Przełączanie z szerokiego kąta na zbliżenia
  • Rozdzielczość Full HD, obsługa formatów AVCHD i MP4
  • Wykrywanie orientacji
  • Ręczne sterowanie dźwiękiem
  • Filmowanie zwolnione i przyspieszone; nagrywanie poklatkowe

¹170° podczas robienia zdjęć, 160° podczas filmowania
²Wymaga podłączenia urządzenia do bezprzewodowego routera LAN UPnP z globalnym adresem IP. Aplikacja CameraAccess Plus obsługuje następujące systemy operacyjne: iOS5, iOS6, iOS7 oraz Android 2.3 /4.0/4.1/4.2
³Akcesorium opcjonalne, sprzedawane oddzielnie

spacer
					image
Dalsze informacje
LEGRIA mini X Images
LEGRIA mini X Spec Sheet [PDF, 64 KB]
DVC Technologies Explained [PDF, 147 KB]
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych