Nagrywaj i dziel się swoimi wspomnieniami dzięki nowym kamerom Canon z serii LEGRIA HF R

Warszawa, 6 stycznia 2014 r. – Firma Canon zaprezentowała dziś dwie nowe kamery konsumenckie - LEGRIA HF R56 i LEGRIA HF R506. Kompaktowe i łatwe w użyciu modele przeznaczone są dla każdego, kto chce nagrywać filmy doskonałej jakości i dzielić się najcenniejszymi wspomnieniami z bliskimi. Kamery wyposażono w system wideo Canon Full HD oraz optyczną stabilizację obrazu z intuicyjną funkcją dźwięku. Nowe produkty są znakomitą inspiracją do podjęcia kolejnego kroku w świecie obrazowania dla osób, które do tej pory nagrywały fimy przy użyciu smartfonów i aparatów kompaktowych.

LEGRIA HF R56.jpg LEGRIA HF R506.jpg
LEGRIA HF R56 LEGRIA HF R506

Twórcza swoboda w uwiecznianiu rodzinnych momentów
Nowa seria kamer LEGRIA HF R ułatwia nagrywanie rodzinnych momentów, które liczą się najbardziej – od pierwszych kroków niemowlęcia do pierwszych wypowiedzianych słów. Rozbudowany tryb filmowania dziecka (Baby Mode) pozwala rodzicom stworzyć do trzech oddzielnych profili najmłodszych, ze spersonalizowanymi albumami, w których przechowywany jest każdy film, dokumentujący dorastanie i rozwój dzieci. Kamery umożliwiają również kreatwną zabawę, oferując jeszcze większy wybór animacji i motywów, które mogą być naniesione na filmy. Można także dodać informacje, takie jak waga, wzrost oraz ważne daty i etapy w rozwoju dziecka.

Zaawansowana łączność Wi-Fi – podziel się swoją historią
Każde wydarzenie nagrane przy użyciu LEGRIA HF R56 może być łatwo udostępnione przyjaciołom i rodzinie dzięki ulepszonej funkcjonalności Wi-Fi. Nowy model daje możliwość dzielenia się plikami wideo za pomocą urządzeń z systemem iOS i Android. Rozbudowana łączność Wi-Fi pozwala teraz na zdalną obsługę i monitorowanie na żywo podczas nagrywania z domu¹. Korzystanie z tabletu lub smartfona i darmowej aplikacji Canon CameraAccess Plus sprawia, że w łatwy sposób można zatrzymać i wznowić nagrywanie, a nawet przybliżać i oddalać toczącą się akcję. Opcja ta wydaje się być idealna podczas nagrywania zabawy dzieci lub zwierząt.

Seria LEGRIA HF R wprowadza również nowe urządzenie - Camera Pan Table CT-V1². Łatwo podłączany do korpusu kamery panel może być bezprzewodowo sterowany za pomocą smartfona lub tabletu, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z poziomego panoramowania do 200°.

Wszystkie wspomnienia zasługują na najlepszą jakość
LEGRIA HF R56 i LEGRIA HF R506 wykorzystują wiodącą platformę do przetwarzania obrazu Canon DIGIC DV4, zapewniając niezwykłą jakość nagrań. Matryca 3,2MP Full HD CMOS firmy Canon zapewnia wyjątkową jakość obrazu w każdych warunkach, także przy słabym świetle. Natomiast optyczny stabilizator obrazu firmy Canon oraz technologia Intelligent IS sprawiają, że obrazy pozostają nieporuszone. Wbudowany inteligentny stabilizator obrazu wykrywa poruszenia, gdy kamera jest w ruchu i wybiera najodpowiedniejszy tryb stabilizacji spośród czterech dostępnych, w tym Dynamic IS, zapewniając nieporuszone nagranie w każdych warunkach.

Uchwycenie odległych szczegółów jest jeszcze łatwiejsze dzięki wysokiej jakości obiektywowi HD z 32x zoomem optycznym oraz 57x zaawansowanemu zoomowi optycznemu w obu modelach. LEGRIA HF R56 oferuje również niesamowitą elastyczność, pozwalającą na jednoczesne nagrywanie w dwóch formatach - tworzenie filmów w pełnej rozdzielczości do odtwarzania na dużych ekranach oraz mniejszych plików, dostosowanych do urządzeń przenośnych. Kamera może nagrywać ten sam materiał zarówno jako AVCHD, jak i MP4. Pozwala to na stworzenie materiału o wysokiej jakości do oglądania w domu oraz mniejszej wersji pliku, który w łatwy sposób można udostępnić bliskim.

Dzięki funkcji wyboru scen audio (Audio Scene Select) utrwalone na filmie wyjątkowe chwile ucieszą domowników nie tylko wysoką jakością obrazu, ale także niesamowitym brzmieniem. Pięć trybów audio, w tym tryb mowy, muzyki i redukcji szumów, oferuje zoptymalizowane ustawienia dostosowane do różnych scen. Po wyborze jednego z nich następuje automatyczne dostosowanie mikrofonu kamery do rodzaju nagrywanej sceny, co zapewnia czysty dźwięk, który odzwierciedla niepowtarzalną atmosferę nagrywanego momentu.

Intuicyjne sterowanie
Każdy członek rodziny może zasiąść w fotelu reżysera dzięki łatwym w obsłudze modelom serii LEGRIA HF R. Wygodne i wystarczająco małe, by zmieścić się w dziecięcej ręce urządzenia, wyposażone są w duży i kolorowy pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 7,5 cm (3''), który zapewnia możliwość podglądu lub przeglądania odtwarzanych nagrań i zmiany ustawień. Ekran dotykowy umożliwia precyzyjne poruszanie się po intuicyjnym menu i zapewnia łatwy dostęp do najważniejszych ustawień, dzięki którym można wybierać funkcje kreatywne, opcje audio i udostępniać nagrane filmy.

LEGRIA HF R56 – cechy kluczowe:

 • Wi-Fi ze zdalnym monitorowaniem
 • Optyczny inteligentny stabilizator obrazu
 • 57x zaawansowany zoom; Full HD CMOS
 • Tryb filmowania dziecka
 • Jednoczesne nagrywanie w formacie AVCHD i MP4
 • Procesor obrazu DIGIC DV4
 • Wybór scen audio
 • Wysokiej rozdzielczości pojemnościowy ekran dotykowy LCD o przekątnej 7,5 cm
 • 8GB pamięci wewnętrznej

LEGRIA HF R506 – cechy kluczowe:

 • Optyczny inteligentny stabilizator obrazu
 • 57x zaawansowany zoom; Full HD CMOS
 • Tryb filmowania dziecka
 • Doskonała jakość nagrywania w formacie AVCHD i MP4
 • Procesor obrazu DIGIC DV4
 • Wybór scen audio
 • Wysokiej rozdzielczości pojemnościowy ekran dotykowy LCD o przekątnej 7,5 cm
 • Funkcje kreatywne
 • Wejście na kartę SDXC

¹Wymaga podłączenia urządzenia do bezprzewodowego routera LAN UPnP z globalnym adresem IP. Obsługiwane systemy operacyjne dla aplikacji CameraAccess Plus: iOS5, iOS6, iOS7 oraz Android 2.3 /4.0/4.1/4.2.
Nowe narzędzie do sprawdzenia zdalnego monitorowania (Remote Monitoring Checker) dostępne jest również, aby sprawdzić czy twój dom obsługuje nagrania "Out of Home".
Systemy operacyjne obsługiwane przez system zdalnego sprawdzania: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8
²Wyposażenie opcjonalne, dostępne osobno

spacer
					image
Dalsze informacje
LEGRIA HF R56 Images
LEGRIA HF R506 Images
LEGRIA HF R56 Spec Sheet [PDF, 34 KB]
LEGRIA HF R506 Spec Sheet [PDF, 26 KB]
DVC Technologies Explained [PDF, 147 KB]
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych