Canon prezentuje XEED 4K500ST – najmniejszy na świecie projektor 4K

Warszawa, 15 grudnia 2015 r. – Firma Canon zaprezentowała pierwszy w swojej ofercie projektor instalacyjny 4K¹ – XEED 4K500ST. Stworzony do szerokiej gamy zastosowań, m.in. profesjonalnych symulacji, obrazowania medycznego i zastosowań inżynieryjnych, nowy projektor oferuje jakość obrazu 4K w kompaktowej, lekkiej obudowie.

4K projector.jpg Canon XEED 4K500ST

Wyjątkowa wydajność optyczna
Wieloletnie doświadczenie firmy Canon w zakresie projektowania zaawansowanych rozwiązań optycznych sprawia, że projektor XEED 4K500ST zapewnia wysoką jakość obrazu. Został wyposażony w panel LCOS o rozdzielczości 4096 x 2400, która pozwala uzyskać obraz w jakości wyższej niż cyfrowy obraz kinowy 4K. Najnowszy system optyczny Canon AISYS (Aspectual Illumination System) zapewnia większy kontrast i głębokie, czyste kolory oraz doskonałą ostrość przy reprodukcji czerni. XEED 4K500ST pozwala zachować szczegółowość obrazu, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań projektowo-inżynieryjnych (CAD) czy modelowania 3D – tam, gdzie detale odgrywają kluczową rolę.

Stały poziom jasności
Projektor XEED 4K500ST oferuje najwyższą jasność w swojej klasie – 5000 lumenów w całym zakresie ogniskowej – i jest odporny na oświetlenie otoczenia, dzięki czemu doskonale nadaje się do projekcji na zewnątrz. Nowy, szerokokątny obiektyw projekcyjny 4K sprawia, że XEED 4K500ST pozwala wyświetlać obraz dużych rozmiarów z niewielkiej odległości, a dzięki funkcji ostrzenia peryferyjnego, umożliwia projekcję także na zakrzywionych ekranach. Nowy projektor jest pierwszym na świecie, który posiada stałą wartość przysłony F/2,6 w całym zakresie ogniskowej, niezależnie od wartości zbliżenia. W rezultacie, jasność obrazu przy długich ogniskowych (teleobiektyw) jest niemal identyczna, jak podczas projekcji z bliskiej odległości, przez co projektor można ustawiać i zmieniać jego położenie bez korekcji ustawień światła zewnętrznego².

Nowoczesny design
Ważący jedynie 17,6 kg (wraz z obiektywem) XEED 4K500ST to najlżejszy w swojej klasie projektor 4K. Kompaktowa konstrukcja sprawia, że można go zamontować niemal wszędzie, nawet w najmniejszych przestrzeniach. Dzięki temu doskonała jakość obrazu 4K wyjdzie poza profesjonalne sale kinowe.

XEED 4K500ST oferuje najkrótszy spośród projektorów 4K czas reakcji na poziomie 16,6 ms, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w środowiskach zaprojektowanych do przeprowadzenia symulacji. Ponadto, jego nowoczesna, modułowa konstrukcja sprawia, że zarówno lampa, jak i filtr są łatwo dostępne np. na potrzeby prac konserwacyjnych lub serwisowych.

Jeden obraz z kilku urządzeń
Nowy projektor wyposażono w zaawansowaną technologię łączenia krawędzi firmy Canon, która pozwala na wyświetlanie jednego dużego obrazu o bardzo niskim poziomie zniekształceń z kilku projektorów XEED 4K500ST. Dodatkowo korekcja zniekształceń możliwa jest we wszystkich czterech rogach ekranu i sprawia, że ustawienie obrazu jest bardzo łatwe.

Długa żywotność lampy
Poza wyjątkową funkcjonalnością i kompaktową konstrukcją, nowy XEED 4K500ST odznacza się wysoką energooszczędnością, która jest charakterystyczna dla wszystkich rozwiązań Canon. Zużycie energii na poziomie 470W i trwałość lampy do 4000 godzin w trybie Eco, a także 3-letnia gwarancja obejmująca trzykrotną, darmową wymianę lampy w razie awarii sprawiają, że urządzenie charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji i jest atrakcyjną propozycją do wyjątkowo szerokiej gamy zastosowań.

„Celem firmy Canon jest uzyskanie pozycji lidera w segmencie projektorów 4K w klasie 5000-10000 lumenów. Prezentacja XEED 4K500ST to pierwszy poważny krok w tym kierunku” – powiedział Andreas Herrnböck, menedżer ds. rozwoju projektorów w dziale komunikacji wizualnej, Canon Europe. „Nowy projektor jest odpowiedzią na rynkowe zapotrzebowanie na projektory o najwyższej jakości obrazu i wysokiej wydajności, nawet przy instalacjach wymagających projekcji z krótkich odległości. Kompaktowa budowa i modułowa konstrukcja sprawiają, że urządzenie jest łatwe w instalacji i niezwykle proste w obsłudze”.

XEED 4K500ST będzie dostępny w pierwszej połowie 2016 r.¹ Najmniejszy i najlżejszy na świecie projektor instalacyjny 4K wg danych Canon na dzień 1 września 2015 r.
² Maksymalny spadek jasności wynosi 5%

spacer
					image
Dalsze informacje
XEED 4K500ST Images
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych