Nowe kolorowe urządzenia wielofunkcyjne i-SENSYS dla dynamicznych grup roboczych

Warszawa, 1 września 2015 r. – Firma Canon Europe zaprezentowała dwie nowe serie kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych A4 (MFPs), które wspierają zarządzanie drukiem dokumentów w niewielkich grupach roboczych, działających w ramach większych organizacji. Nowe urządzenia serii i-SENSYS MF700 oraz i-SENSYS MF600 są kompaktowe i intuicyjne w obsłudze, a oprócz podstawowych funkcji druku, kopiowania i skanowania oferują rozbudowane opcje drukowania z urządzeń mobilnych.

  i-SENSYS_MF628Cw
i-SENSYS_MF628Cw


Anil Jagpal, europejski dyrektor ds. marketingu linii i-SENSYS w Canon Europe, powiedział: „Canon nieustannie dąży do zniesienia ograniczeń związanych z mobilnym drukiem dokumentów, skomplikowanymi ustawieniami czy ograniczeniami funkcjonalnymi. Nowe urządzenia wielofunkcyjne i-SENSYS są gotowe do pracy natychmiast po zakupie. Zostały wyposażone we wszystkie rozwiązania niezbędne do sprawnej i elastycznej pracy w firmie, takie jak łatwa integracja, kompleksowe zarządzanie i przyjazny interfejs użytkownika”.

Seria i-SENSYS MF600
Modele z serii i-SENSYS MF600 oferują szybkość druku do 14 stron na minutę i doskonale sprawdzają się w niewielkich grupach roboczych. Dla optymalizacji wydajności w środowisku firmowym, seria MF600 posiada rozbudowane opcje zdalnej kontroli, co eliminuje konieczność wsparcia działu IT związanego z ręczną konfiguracją urządzeń. Nowy kolorowy ekran dotykowy jest intuicyjny i można go w pełni dostosować do potrzeb konkretnych grup roboczych. Oba urządzenia serii MF600 oferują możliwość drukowania z urządzeń mobilnych, a model MF628Cw dodatkowo wyposażono w moduł Wi-Fi, aby zwiększyć wszechstronność zastosowań.

Rozbudowana funkcja SEND firmy Canon sprawia, że dystrybucja dokumentów jest szybsza i bardziej efektywna. Umożliwia ona skanowanie bezpośrednio do wiadomości e-mail, folderu sieciowego FTP lub pamięci USB bez użycia komputera. Dodatkowo, obsługa trybu Pull Scan pozwala komputerom i urządzeniom mobilnym w sieci firmowej skanować bezpośrednio do chmury i urządzeń mobilnych.

Anil Jagpal dodaje: „Wg najnowszego raportu InfoTrends¹, dwie największe bariery związane z mobilnym drukiem dokumentów w firmach to niekompatybilność urządzeń przenośnych pracowników oraz częste problemy techniczne. Właśnie dlatego nowe modele i-SENSYS są w pełni kompatybilne i przyjazne w obsłudze, zapewniając łatwość bezprzewodowego druku oraz optymalną wydajność zarówno podczas pracy w biurze, jak i poza nim”.

Seria i-SENSYS MF700
Oferując możliwości dwustronnego druku z szybkością do 20 stron na minutę, nowa seria urządzeń i-SENSYS MF700 jest doskonałym narzędziem dla małych i średnich grup roboczych, które poszukują elastycznych rozwiązań do obsługi codziennych zadań druku i skanowania.

Urządzenia z serii MF700 oferują rozbudowane opcje łączności dla pracowników mobilnych. Zostały wyposażone w technologię Canon NFC Touch & Print² i pozwalają użytkownikom szybko i precyzyjnie łączyć się oraz drukować za pośrednictwem kompatybilnych³ urządzeń mobilnych, takich jak smartfon czy tablet. Dodatkowo urządzenie wspiera skanowanie do przeszukiwalnych, zaszyfrowanych⁴ czy oznaczonych podpisem cyfrowym⁵ dokumentów PDF. Obsługa standardu PCL5e/6 i opcjonalne wsparcie języków programowania Adobe® PostScript umożliwiają bezproblemową integrację z istniejącymi sieciami firmowymi. Dodatkowo model MF729Cx jest kompatybilny z oprogramowaniem uniFLOW, dzięki czemu może w pełni integrować się z zewnętrznymi platformami do zarządzania dokumentami Canon.

Serie MF600 i MF700 posiadają funkcje przesyłania zeskanowanych dokumentów do popularnych aplikacji w chmurze, takich jak Dropbox™ czy Google Drive™, a także obsługują funkcje Apple AirPrint™ i Google Cloud Print. Dzięki temu małe firmy i niewielkie grupy robocze mogą pracować wydajniej, a także organizować, drukować i skanować dokumenty z poziomu urządzeń mobilnych.

Nowe urządzenia wielofunkcyjne obsługują najnowszą aplikację Canon PRINT Business app, która zastępuje dotychczas dostępne Canon Mobile Printing i Canon Mobile Scanning. Canon PRINT Business app wspiera standardy łączności NFC oraz iCloud, zapewniając użytkownikom szereg prostych w obsłudze opcji druku z każdego urządzenia i miejsca. Dodatkowo, nowa aplikacja pozwala bezpośrednio drukować zapisane zdjęcia oraz treści ze stron internetowych, a także umożliwia dostęp do zasobów w chmurze i jest wyposażona w opcje automatycznej korekcji obrazu.

Urządzenia i-SENSYS MF600 i MF700 będą dostępne w sprzedaży na terenie Europy w październiku 2015 r.

i-SENSYS MF600 – kluczowe cechy:

 • Drukowanie, kopiowanie, skanowanie
 • Faks (model MF628Cw)
 • Kolorowy wyświetlacz dotykowy o przekątnej 3,5 cala (8,9 cm)
 • Drukowanie z prędkością 14 str./min
 • Zdalna obsługa e-Maintenance
 • Wi-Fi (model MF628Cw)
 • AirPrint™
 • Google Cloud Print

i-SENSYS MF700 – kluczowe cechy:

 • Drukowanie, kopiowanie, skanowanie
 • Dwustronne drukowanie i skanowanie
 • Faks (modele MF728Cdw i MF729Cx)
 • Kolorowy wyświetlacz dotykowy o przekątnej 3,5 cala (8,9 cm)
 • Drukowanie z prędkością 20 str./min
 • Zdalna obsługa e-Maintenance
 • Wi-Fi
 • AirPrint
 • Google Cloud Print
 • Technologia NFC Touch & Print (model MF729Cx)
 • Kompatybilność z oprogramowaniem uniFLOW (model MF729Cx)
 • Obsługa standardu PCL5e/6 i wsparcie Adobe® PostScript


¹ Raport InfoTrends: Mobile Devices and the Impact on Print
² Model i-SENSYS MF729Cx
³ NFC dostępne dla urządzeń z systemem Android
⁴ Szyfrowanie i podpis cyfrowy dostępne w modelu i-SENSYS MF729Cx
⁵ Szyfrowanie i podpis cyfrowy dostępne w modelu i-SENSYS MF729Cx

spacer
					image
Dalsze informacje
i-SENSYS MF623Cn Images
i-SENSYS MF628Cw Images
i-SENSYS MF724Cdw Images
i-SENSYS MF728Cdw Images
i-SENSYS MF729Cx Images
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych