Siedem nagród BLI dla urządzeń wielofunkcyjnych Canon

Warszawa, 22 lipca 2013 r. - Canon Europe, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do przetwarzania obrazu, zdobył siedem nagród przyznawanych przez niezależny instytut badawczy Buyers Laboratory Inc. (BLI) w edycji Summer 2013. Oferowane przez firmę Canon produkty wspomagające przetwarzanie obrazu zostały poddane rygorystycznym i dogłębnym testom w laboratoriach BLI, w efekcie czego Canon otrzymał sześć nagród „Pick" oraz wyróżnienie w kategorii „Wybitne Osiągnięcia” („Outstanding Achievement").

imageRUNNER ADVANCE 500i.jpg
Canon imageRUNNER ADVANCE 500i

Nagrodę Summer 2013 „Pick” otrzymały następujące urządzenia:

  • Canon imageRUNNER ADVANCE 500i za wybitne osiągnięcia w kategorii monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych A4 dla dużych grup roboczych (Outstanding A4 Monochrome MFP for Large Workgroups)
  • Canon imageRUNNER ADVANCE C5235i oraz imageRUNNER ADVANCE C5240i za wybitne osiągnięcia w kategorii kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych A3 w klasie 31-40 str./min (Outstanding 31- to 40-ppm A3 Colour MFPs)
  • Canon imageRUNNER ADVANCE C5250i za wybitne osiągnięcia w kategorii kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych A3 w klasie 41-50 str./min (Outstanding 41- to 50-ppm A3 Colour MFP)
  • Canon imageRUNNER ADVANCE 6265i za wybitne osiągnięcia w kategorii monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych A3 w klasie 61-70 str./min (Outstanding 61- to 70-ppm A3 Monochrome MFP)
  • Canon imageRUNNER ADVANCE 6275i za wybitne osiągnięcia w kategorii monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych A3 w klasie 71-80 str./min (Outstanding 71- to 80-ppm A3 Monochrome MFP)

Nagroda w kategorii „Wybitne osiągnięcia” („Outstanding Achievement”)

Seria urządzeń Canon imageRUNNER ADVANCE C5255 została wyróżniona za „Wybitne Osiągnięcia” w zakresie wydajności energetycznej (“Outstanding Achievement” award for Energy Efficiency).

Nagroda BLI Summer „Pick” została przyznana m.in. wielofunkcyjnemu modelowi A4 Canon imageRUNNER ADVANCE 500i. Urządzenie wyróżniono za wysoką niezawodność i wydajność, łatwość obsługi oraz wszechstronność platformy internetowej MEAP, która umożliwia integrację zarówno z rozwiązaniami firmy Canon, jak i z oprogramowaniem zewnętrznych producentów.

Produkty A3 z serii imageRUNNER ADVANCE otrzymały nagrody zarówno dla urządzeń kolorowych i monochromatycznych, jak i w różnych kategoriach odnoszących się do prędkości druku. Urządzenia zostały wyróżnione za niezawodność, rozbudowaną funkcjonalność skanowania, łatwości obsługi i wysoką jakość produkowanych materiałów.

Oprócz wspomnianych nagród „Pick” dla poszczególnych produktów, seria Canon imageRUNNER ADVANCE C5255 otrzymała wyróżnienie BLI za „Wyjątkowe osiągnięcia” („Oustanding Achievement”) oraz pięć gwiazdek w teście wydajności energetycznej – w badaniach przeprowadzonych przez BLI zanotowano niższe od przeciętnego zużycie energii. Urządzenia z serii imageRUNNER ADVANCE C5255 wykazały również krótszy czas wybudzenia z trybu uśpienia oraz szereg dodatkowych funkcji, w tym podgląd pracy i tryb wydruku próbnego, które przyczyniają się do zmniejszenia ilości zużywanego papieru i materiałów eksploatacyjnych.

„Strategia firmy Canon koncentruje się na budowaniu wartości dla klientów i partnerów biznesowych poprzez oferowanie kompleksowych rozwiązań i integracji urządzenia z oprogramowaniem. Takie podejście pozwoliło na jeszcze większe zróżnicowanie produktów imageRUNNER ADVANCE nowej generacji” - skomentował Idris Shogbanmu, European technical specialist for solutions.

“Model 500i jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie na elastyczne i mobilne systemy pracy. Pozwala użytkownikom drukować z dowolnej strony obsługującej Google Cloud Print oraz z mobilnych aplikacji, a także skanować lub drukować z urządzeń iPad, iPhone lub tych z systemem Android. Z kolei administrator może np. centralnie zarządzać urządzeniem, zdalnie je monitorować lub rekonfigurować ustawienia w celu skrócenia czasu przestoju".

Francis Thornhill, European & UK Marketing Manager w Canon Europe, powiedział: „Cieszymy się z wyróżnienia przyznanego nam przez BLI w tegorocznej letniej edycji. Jest to wyraźne potwierdzenie osiągnięć firmy Canon w zakresie wyjątkowej wydajności, niezawodności i wszechstronności”.

“Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że BLI doceniło urządzenie imageRUNNER ADVANCE 500i oraz jego funkcje wspierające elastyczne i mobilne metody pracy. Nasz ostatni raport Office Insights potwierdza zapotrzebowanie na technologie, umożliwiające pracę właśnie w ramach takiego systemu. Więcej niż 1/3 organizacji umożliwia pracownikom łączenie się z firmowym systemem za pomocą własnych urządzeń mobilnych, a 43% dostrzega wartość w druku bezprzewodowym¹. Ten sposób drukowania jest opcją, która coraz częściej interesuje naszych klientów. Zgodnie z opinią BLI, imageRUNNER ADVANCE 500i jest urządzeniem doskonale przygotowanym do wspierania dzisiejszego, coraz bardziej elastycznego środowiska biurowego”.

Więcej informacji na temat nagród BLI Summer 2013 “Pick” znajduje się na stronie: http://www.buyerslab.com/

¹ Office Insights Report to wynik niezależnych badań trendów w technologiach biurowych, które przeprowadzono w 18 europejskich krajach na zlecenie Canon Europe. Badania składały się z sondażu internetowego, w którym wzięło udział 1671 pracowników firm z różnych sektorów rynkowych (w tym 300 osób podejmujących decyzje) oraz 60 pogłębionych wywiadów telefonicznych z wybranymi użytkownikami z 12 krajów. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.canon-europe.com/For_Work/In_the_Office/Office_Insights_2013/index.aspx

spacer
					image
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych