Nowy wydajny skaner dokumentowy Canon

Warszawa, 15 kwietnia 2015 r. – Firma Canon zaprezentowała dziś imageFORMULA DR-C240 – nowy, wysokowydajny skaner dla grup roboczych, który przetwarza różne formaty, w tym paszporty i inne dokumenty potwierdzające tożsamość.

imageFORMULA DR-C240 TRAY OPEN FSR_pr.jpg

Kompaktowy, wytrzymały i cichy skaner imageFORMULA DR-C240 został stworzony z myślą o pracy w różnych środowiskach: korporacyjnym, tzw. back-office czy w punktach obsługi klienta. Dzięki niewielkim wymiarom i rozbudowanym możliwościom sprawdzi się w recepcjach, bankach, hotelach, szpitalach czy jednostkach administracyjnych, w których często przetwarza się zróżnicowane dokumenty, m.in. potwierdzające tożsamość.

imageFORMULA DR-C240 oferuje wysokiej jakości skanowanie z prędkością do 45 stron lub 90 obrazów na minutę przy maksymalnym dziennym obciążeniu 4 tys. skanów. Został wyposażony w automatyczny podajnik ADF o pojemności 60 arkuszy, dzięki czemu ułatwia przetwarzanie większych partii dokumentów. Mechanizm obsługi papieru został zaprojektowany z myślą o dużych obciążeniach, a ultradźwiękowe wykrywanie pobrania dwóch kartek i funkcja DFR (document feed release), która umożliwia szybkie zignorowanie nieuzasadnionego błędu, zapewniają charakterystyczną dla tej serii urządzeń niezawodność. Skaner obsługuje zróżnicowane dokumenty, w tym ultracienki papier (od 27 g/m²), paszporty¹ czy dokumenty o grubości do 4mm, co pozwala zrezygnować z osobnych skanerów płaskich.

Tim Brosnihan, Marketing Manager for Document Scanning Solutions, Canon Europe, komentuje: „DR-C240 jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania naszych klientów i stanowi uzupełnienie rozwiązań z serii imageFORMULA. Decentralizacja procesów skanowania stale postępuje, a jednocześnie obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na kompaktowe i oferujące wysoką jakość skanery dokumentów. Cechą wyróżniającą ten model spośród rozwiązań już dostępnych w naszym portfolio jest możliwość skanowania wielu różnych rodzajów dokumentów, m.in. paszportów, za pośrednictwem standardowego podajnika. Dzięki temu urządzenie to sprawdzi się w różnych środowiskach, zarówno w bankowych czy hotelowych stanowiskach obsługi klientów, jak i działach korporacyjnych”.

Skaner oferuje intuicyjne oprogramowanie CaptureOnTouch 3, które w łatwy sposób pozawala wybrać format plików oraz zdefiniować lokalizację w jakiej zostaną zapisane. Do wyboru są m.in. programy w chmurze, takie jak Sharepoint™, DropBox™ Evernote™, OneDrive, GoogleDrive i Sugar Sync. Oprogramowanie Canon CapturePerfect umożliwia zaawansowaną edycję, w tym automatyczne rozpoznawanie partii dokumentów czy strefowy OCR (Optical Character Recognition). imageFORMULA DR-C240 oferuje także sterownik oprogramowania Kofax VRS dla wzbogacenia jakości obrazu oraz eCopy PDF Pro, który daje rozbudowane narzędzia do tworzenia, edycji i konwersji plików PDF.

Skaner imageFORMULA DR-C240 będzie dostępny w lokalnych biurach sprzedaży Canon i u autoryzowanych partnerów handlowych w Europie w maju 2015.


¹ Paszport należy umieścić w elastycznej koszulce, która jest dostarczona w zestawie ze skanerem.

spacer
					image
Dalsze informacje
imageFORMULA DR-C240 Images
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych