Duży krok w stronę druku cyfrowego – pierwsza w Europie instalacja systemu Océ ColorStream 3000 Z w firmie MetroMail

Warszawa, 2 marca 2015 r. – MetroMail, jedna z największych agencji pocztowych w Wielkiej Brytanii, zainwestowała ponad 8 milionów euro w rozwiązania Canon, które będą fundamentem nowego cyfrowego środowiska produkcyjnego firmy. Zlokalizowany w Seaham MetroMail wymienił wszystkie dotychczasowe systemy druku na rozwiązania produkcyjne z podawaniem ciągłym i na papier cięty oraz zakupił urządzenia wielofunkcyjne Canon – wszystko po to, aby wzmocnić swoją pozycję rynkową w zakresie mailingów bezpośrednich i druku transakcyjnego.

_U5A2117_JPEG-full

MetroMail jest pierwszą firmą na rynku europejskim, która zainstalowała system Océ ColorStream 3900Zs Twin z ciągłym podawaniem papieru. Urządzenie z nowej serii CS3000Z jest zintegrowane z układarką arkuszy ciętych z roli firmy Hunkeler i dynamicznym perforatorem. Cały system zajmuje aż 33 procent mniej powierzchni niż urządzenie ColorStream 3900, a przy tym zapewnia tę samą, wysoką jakość i wydajność. Dzięki temu firma zyskuje cenną powierzchnię użytkową, nie tracąc na efektywności najważniejszych procesów biznesowych.

Firma MetroMail, która powstała w 1988 r., w ciągu ostatnich 8 lat zainwestowała ponad 17,5 miliona euro głównie w wyposażenie swojej fabryki o powierzchni 43,000 m3, która zlokalizowana jest w północno-wschodniej Anglii.

„Jako firma nie boimy się podejmowania nowych wyzwań” - mówi Alan Purvis, dyrektor zarządzający w MetroMail. „Jestem przekonany, że jeśli w swoich działaniach nie wychodzisz poza utarty schemat, nie masz szans na osiągnięcie wielkiego sukcesu. Dlatego zawsze stawiamy sobie ambitne cele i wierzymy, że nasze partnerstwo z firmą Canon to kolejny krok na drodze do osiągnięcia pozycji lidera pod względem efektywności i dochodów wśród firm z naszej branży”.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku w zakresie kolorowego druku cyfrowego, oprócz dwóch maszyn z linii Océ ColorStream 3900Z Twin firma MetroMail zakupiła szereg dodatkowych rozwiązań Canon, w tym:

  • Drukarki z podawaniem ciągłym: Océ VarioStream 8760 Twin z modułem druku z roli na rolę
  • Systemy do monochromatycznego druku produkcyjnego na papier cięty: 4 x Océ VarioPrint 6320, 2 x Océ VarioPrint 6160 oraz 1 x Océ VarioPrint 6250
  • Systemy do kolorowego druku produkcyjnego na papier cięty: 2 x Canon imagePRESS C7011
  • Urządzenia wielofunkcyjne: 4 x Canon imageRUNNER 5250
  • Oprogramowanie: system kolejkowania Océ PRISMA, oprogramowanie do przygotowania dokumentów do druku Trueproof oraz rozwiązanie do tworzenia mailingów MyMail Hybrid


Głównym celem inwestycji MetroMail, jak twierdzi Purvis, było nie tylko dobranie odpowiednich urządzeń i usprawnienie organizacji pracy. Firma pragnęła znaleźć prawdziwego partnera biznesowego, który zrozumie jej wizję, kulturę pracy oraz biznesowe DNA i dzięki temu wprowadzi MetroMail na wyższy poziom biznesowy.

„Każdy może inwestować w coraz nowsze rozwiązania” - mówi Purvis. „Jednak za efektywnym wykorzystaniem tych technologii zawsze będą stali ludzie – od dostawców i zespołów instalacyjnych, po operatorów i inżynierów z działów wsparcia. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego zespołu, dużo trudniej osiągnąć zakładane cele. Firma Canon przekonała nas do siebie swoim zaangażowaniem oraz doskonałą znajomością branży na każdym poziomie”.

„Obecnie, oferując wyższą prędkość i lepszą jakość produkowanych materiałów, a także operując odpowiednimi środkami na inwestycje w technologie cyfrowego druku atramentowego, możemy wykonać kolejny krok w stronę rozwoju naszych procesów produkcyjnych i operacyjnych” przyznaje Purvis. „Co więcej, potencjał i elastyczność systemu organizacji pracy PRISMA będzie z pewnością ważnym czynnikiem na drodze do osiągnięcia zakładanych celów w zakresie wzrostu wydajności i uzupełni nasze wewnętrzne narzędzie MIS”.

„Planując zmiany w zakresie zarządzania procesami, które bezpośrednio wpływają na tempo wzrostu całej firmy, nie sugerowaliśmy się jedynie listą urządzeń, które chcemy zakupić. Przede wszystkim kierowaliśmy się wizją całej drogi, którą musimy pokonać, aby wypracować przewagę konkurencyjną. Zaprezentowaliśmy ją potencjalnym dostawcom, którzy oferują szeroki zakres rozwiązań technologicznych”.

„Canon okazał się bezkonkurencyjny jeśli chodzi o zrozumienie naszych potrzeb biznesowych. Cały proces instalacji nowych urządzeń w MetroMail nie miał wpływu na ciągłość pracy. Co więcej, specjaliści Canon nie tylko rozumieli naszą wizję biznesu, ale także podzielali nasz entuzjazm towarzyszący wdrożeniu nowych rozwiązań” - dodaje Purvis.

Peter Wolff, dyrektor grupy druku produkcyjnego, Canon Europe, przyznaje: „Jesteśmy podekscytowani faktem, że Canon może przyczynić się do rozwoju potencjału biznesowego firmy MetroMail. To dla nas bardzo duży projekt, a jednocześnie przykład nowoczesnego podejścia dostawców usług druku do firmy, takiej jak Canon – jesteśmy partnerem, który oferuje kompleksowe rozwiązania, od technologii i usług, po wsparcie i pomoc w rozwoju biznesu”.

spacer
					image
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych