Canon mecenasem wystawy „Mandale” Dariusza Latochy

Warszawa, 1 kwietnia 2014 r. – Firma Canon została mecenasem wystawy „Mandale” Dariusza Latochy. Wernisaż wystawy odbędzie się 2 kwietnia w Galerii Obok ZPAF przy ul. Plac Zamkowy 8.

picture.jpg

Fot. Dariusz Latocha

Dariusz Latocha to jeden z najzdolniejszych fotografów młodego pokolenia, od 2010 roku asystent legendarnego Ryszarda Horowitza. Jego autorska kolekcja pt. „Mandale” to zestaw 10 fotografii wykonanych na szkle i oprawionych w podświetlane ramy. Obrazy nawiązują na poziomie formy i znaczenia do pierwowzorów pochodzących z buddyzmu tantrycznego. Tradycyjna buddyjska mandala to harmonijne połączenie koła i kwadratu symbolizujących równowagę między tym, co transcendentne, a tym co doczesne. Na szczególną uwagę zasługuje technika realizacji całego cyklu. Dzięki prezentacji zdjęć w lightboxach umieszczonych w zaciemnionym wnętrzu galerii, osiągnięto bardzo silny efekt iluminacji podnoszącej dodatkowo wrażenie dotyku transcendencji. Wszystkie prace wykonano aparatami Canon EOS.

- Cykl powstał dość spontanicznie. Minęło trochę czasu od momentu zrobienia zdjęć do późniejszej obróbki, myślenia nad sposobem prezentacji czy układania tych fotografii w zestaw. Nie był to cykl wymyślony od razu. To wszystko dojrzewało we mnie. Same fotografie zrobiłem pewnego dnia na nocnym spacerze. O samej technice nie chcę za dużo mówić, bo zabrałbym całą przyjemność obcowania z tymi kompozycjami. Nazwa „Mandale” pojawiła się na etapie postprodukcji. Sięgnięcie do historycznego znaczenia mandali pozwoliło mi zobaczyć w całym zestawie głębszy sens, a w nim moje marzenia i tęsknoty – opowiada autor fotografii Dariusz Latocha.

Firma Canon, która jest mecenasem wystawy przygotowała fotografie na szkle przy użyciu maszyny Océ Arizona 480 GT. Ploter zapewnia fotograficzną jakość obrazu na sztywnych i elastycznych nośnikach, dzięki czemu idealnie sprawdza się w wielu zastosowaniach, m.in. w grafice reklamowej czy podczas wydruku zdjęć.

- Canon od lat wspiera utalentowanych fotografów na całym świecie. Towarzyszymy im na wszystkich etapach procesu twórczego: od momentu zrobienia zdjęcia, aż po wydruk. Tak było w także w przypadku Dariusza Latochy. Niesamowite efekty jego zdjęć to połączenie ogromnego talentu, nieszablonowego myślenia o fotografii i zaawansowanej technologii przetwarzania obrazu. Dzięki ploterowi Océ Arizona 480 GT zdjęcia drukowane na szkle zyskały niesamowity charakter i klimat - mówi Rafał Osiekowicz z firmy Canon Polska.

Organizatorem wystawy jest Galeria Obok ZPAF oraz Warszawski Okręg ZPAF. Partnerem wydarzenia jest Tkalnia Obrazu, a patronami medialnymi są: fotopolis.pl, fotografiakolekcjonerska.pl, artinfo.pl.

Wywiad z Dariuszem Latochą na stronie:
http://www.canon.pl/wielkiformat-grafika-reklamowa/inspiracje/artykuly/wywiad-dariusz-latocha.aspx
Oficjalny profil wydarzenia: https://www.facebook.com/wystawamandale

spacer
					image
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych