Canon spełnia oczekiwania klientów, wprowadzając do sprzedaży nową linię regenerowanych urządzeń wielofunkcyjnych

Warszawa, 25 czerwca 2013 r. – Canon Europe, światowy lider w dziedzinie rozwiązań do obrazowania, w odpowiedzi na rosnący popyt na wysokiej jakości systemy do zarządzania dokumentami, wprowadza do sprzedaży cztery regenerowane wersje popularnych urządzeń wielofunkcyjnych (MFD) formatu A3: czarno-białe modele iR3025Ne, iR3045Ne, iR5065Ne oraz kolorowy model iRC3580Ne.

Canon imageRUNNER 3580Ne.jpg
Canon imageRUNNER 3580Ne

Urządzenia są regenerowane w zakładach Canon w Giessen w Niemczech. Doświadczenie i wiedza zespołu, obejmująca ponad 40 lat produkcji kopiarek, pozwala na zregenerowanie urządzeń z wykorzystaniem nawet 93 proc. istniejących komponentów (według wagi), co minimalizuje zapotrzebowanie na nowe zasoby i ogranicza emisję dwutlenku węgla. Pozwala to zarazem oferować nowe produkty w cenie nawet o 60 proc. niższej, niż w przypadku podobnych urządzeń wytwarzanych wyłącznie z nowych elementów.

Matthew Wrighton, dyrektor ds. marketingu na Europę i Wielką Brytanię w Canon Europe, powiedział „Od czasu rozpoczęcia programu regeneracji w 2010 r. sprzedaliśmy w Europie ponad 5000 urządzeń. Nowa, zmodernizowana linia pozwala nam spełnić rosnący popyt na ekologiczne rozwiązania do przetwarzania obrazu i pomaga klientom w ograniczeniu wpływu, jaki ich urządzenia biurowe wywierają na środowisko”.

Według naszego raportu Office Insights aż 98 proc. organizacji uważa technologię zarządzania informacjami i dokumentami za ważną dla swojej działalności.¹ Nasze nowe urządzenia regenerowane są doskonałą okazją dla małych firm i większych przedsiębiorstw – zwłaszcza z sektora finansowego, edukacyjnego i publicznego – do tego, aby ekonomicznie zarządzać dokumentami za pomocą przyjaznego dla środowiska sprzętu biurowego”.

Program regeneracji polega na demontażu urządzenia do poziomu ramy, szczegółowym sprawdzeniu i wyczyszczeniu, a następnie ponownym złożeniu z wykorzystaniem istniejących i nowych części. Wszystkie elementy, które ulegają zużyciu, zastępuje się nowymi (bez względu na bieżący stan), jednocześnie urządzenia są dostosowywane do najnowszych standardów jakości i regulacji prawnych. Regenerowane urządzenia Canon są równoważne pod względem wyglądu, jakości i ochrony gwarancyjnej nowym urządzeniom, więc klienci nie muszą iść na kompromisy pod względem kosztów albo odpowiedzialności środowiskowej, kiedy drukują dokumenty biznesowe.

Nowe regenerowane produkty wybrano spośród najlepiej sprzedających się urządzeń z linii Canon imageRUNNER, które cechują się sprawdzoną jakością i wydajnością. Duży, 7,5-calowy ekran dotykowy oraz interfejs użytkownika gwarantują łatwość obsługi oraz dostęp do funkcji zarządzania dokumentami i zabezpieczania danych. Urządzenia mogą działać samodzielnie albo jako część większej floty lub posłużyć do implementacji usług zarządzania drukiem (Managed Print Service, MPS), ponieważ można je zintegrować z rozwiązaniami do zarządzania skanowaniem i drukiem, takimi jak uniFLOW i eCopy.

Matthew Wrighton podsumowuje: „Regeneracja urządzeń na każdym etapie cyklu użytkowania produktu, to wyraźne potwierdzenie, że Canon aktywnie stawia na dostarczanie dobrych jakościowo i funkcjonalnych produktów o zminimalizowanym wpływie na środowisko”.

Nowe urządzenia regenerowane są dostępne od maja 2013 r.


¹ Raport Office Insights to wynik niezależnych badań nad trendami w technologiach biurowych, który przeprowadzono w 18 krajach Europy na zlecenie Canon Europe. Badania obejmowały internetowy sondaż 1671 pracowników, w tym 300 osób podejmujących decyzję, z różnych sektorów rynku, oraz 60 pogłębionych wywiadów telefonicznych z wybranymi użytkownikami z 12 krajów.

spacer
					image
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych