Prasa drukowana jeszcze bliżej czytelnika dzięki najnowszej drukarce cyfrowej Océ ColorStream® 3900

Warszawa, 18 czerwca 2013 r. – Firma Canon Europe prezentuje w jaki sposób rozwiązania cyfrowe wpływają na zmianę procesu produkcji prasy na przykładzie belgijskiej drukarni i wydawnictwa Drukkerij en Uitgeverij Halewijn NV. Do klienta z Antwerpii dostarczona została najnowsza, szybka drukarka atramentowa Océ ColorStream® 3900.

Océ ColorStream® 3900.jpg

Firma Halewijn, oferująca wcześniej jedynie druk offsetowy, szukała partnera technologicznego, który dostarczyłby nie tylko innowacyjne i wszechstronne urządzenie, ale także pomógłby w zapewnieniu klientom bardziej elastycznej i efektywnej kosztowo oferty z zakresu druku cyfrowego.

“Szybka ewolucja technologii druku oraz konieczność dopasowania wielkości nakładów do zmieniających się oczekiwań klientów oznacza, że musimy patrzeć przed siebie i szukać przyszłościowych technologii, które pomogą nam zachować przewagę konkurencyjną i - co najważniejsze - zaspokoją potrzeby klientów” - mówi Toon Osaer, Dyrektor Zarządzający, Halewijn.

Firma Halewijn do produkcji 300 000 egzemplarzy tygodnika “Kerk en Leven” (Kościół i Życie) będzie wykorzystywać przede wszystkim urządzenie ColorStream 3900 – jeden z najnowszych systemów z renomowanej serii Océ ColorStream 3000. Gazeta posiada 500 wersji, z czego każda drukowana jest w zaledwie 200 egzemplarzach.

“Korzystanie z rozwiązań druku cyfrowego pozwala nam być bliżej z czytelnikiem gazety. Dzięki nim możliwa jest selekcja informacji, a w efekcie dopasowanie ich do lokalnego odbiorcy” - mówi Toon Osaer.
“Przy stale postępującej globalizacji, kontakty ze społecznością lokalną są bardzo istotne. Widzimy wyraźne zapotrzebowanie ze strony odbiorców lokalnych na odgrywanie większej roli w tworzeniu treści, w szczególności odnosi się to do prasy”.

“Technologia ta pozwala nam na dostarczanie produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta w o wiele bardziej korzystny i wydajny sposób. W przypadku druku offsetowego na podobną skalę coś takiego jest po prostu nieopłacalne.”

Océ ColorStream 3900 to nowy model z serii szybkich urządzeń Océ ColorStream 3000, który idealnie nadaje się do druku niskonakładowych gazet i książek (monochromatycznych i kolorowych), druku transakcyjnego i TransPromo oraz korespondencji masowej. Oferuje prędkość pracy na poziomie 127 metrów na minutę w rozdzielczości 600 x 480 dpi z wielopoziomową modulacją wielkości punktu – łącząc tym samym pierwszorzędną jakość z maksymalną prędkością.

“To ważne, aby znaleźć dostawcę, który pomoże w osiągnięciu twoich celów biznesowych oraz przeprowadzi firmę przez proces cyfryzacji. Dobra technologia to za mało. Współpracując z firmą Canon znaleźliśmy doświadczonego dostawcę, który wprowadza także innowacyjne pomysły” - dodaje Toon Osaer.

“Canon jest w stanie działać jako kompleksowy dostawca w ramach całego projektu, włączając w to dostosowany do indywidualnych potrzeb system obiegu pracy, tworzenie poszczególnych wersji gazet oraz możliwość dynamicznej zmiany wielkości stron”.

Canon, poza urządzeniem Océ ColorStream 3900, dostarcza firmie Halewijn również oprogramowanie do zarządzania obiegiem pracy Océ PRISMA, które zostało zaprojektowane w celu usprawnienia komercyjnego procesu produkcji: od przygotowań, poprzez introligatornię, archiwizację, aż po dystrybucję.

Stefaan Vanysacker, właściciel P3 Print Publish – oraz zewnętrzny kierownik projektu Halewijn – który odpowiada za wdrożenie i rozwój, powiedział: “Obserwujemy stale rosnące zapotrzebowanie na otrzymywanie informacji sprofilowanych lokalnie. Każde wydanie tygodnika będzie teraz zawierało 4 strony wiadomości lokalnych oraz stałe, bardziej ogólne treści. Tworzenie gazety w sposób cyfrowy pozwala na wysoką elastyczność w dobrze treści, a nowa platforma wspiera ten proces, gwarantując większe poczucie interakcji z czytelnikiem”.

W kwietniu 2013 roku speos – bpost company (Poczta Belgijska) i jeden z największych dostawców usług druku (PSP, Print Service Providers) w Belgii – rozpoczął prace nad wdrażaniem drugiego systemu Océ ColorStream do produkcji części nakładu drukowanego tytułu “KerkenLeven”.

Dzięki systemowi do druku atramentowego Océ ColorStream 3000 możliwy jest druk w różnych konfiguracjach, które oferują prędkość drukowania od 48 do 127 metrów/min. Obecnie w skład serii wchodzą urządzenia Océ ColorStream 3200, 3500, 3700 oraz 3900.

Peter Wolff, Head of the Commercial Printing Group w Canon Europe, skomentował: “Zaadaptowanie przez Halewijn cyfrowej technologii jest naszym kluczowym celem biznesowym i jednocześnie krokiem w stronę modelu wspierającego dynamiczny rozwój gazety Kerk en Leven”.

“Canon jest liderem w zakresie rozwiązań do kolorowego druku atramentowego dla branży graphic arts w Europie. Jesteśmy dumni, że Halewijn, chcąc przejść od druku tradycyjnego do cyfrowego, wybrał właśnie naszą ofertę”.

“Wysoka prędkość druku Océ ColorStream 3900, okazuje się być dla Halewijn najlepszym rozwiązaniem. Pokazuje to tym samym, że wprowadzane przez nas innowacje i nowe technologie są w stanie sprostać wyzwaniom, jakie niesie zmieniające się otoczenie rynkowe”.

spacer
					image
Informacje prasowe
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych
Wiadomości o Canon Inc
Informacje
Zdjęcia
Kanały RSS
Wiadomości o firmie
Wiadomości dla klientów biznesowych
Wiadomości dla klientów indywidualnych