About Canon

O firmie Canon

Już od 80 lat dostarczamy naszym klientom na całym świecie najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie fotografii.

Firma Canon, utworzona w 1937 roku, zdobyła uznanie na całym świecie i działa na różnych rynkach, w tym między innymi: Rozwiązania Biznesowe, Produkty Konsumenckie, Transmisja i Komunikacja, Systemy Medyczne oraz Produkty Przemysłowe.

Roczne zyski ze sprzedaży na poziomie 3,467 miliardów jenów oraz około 118 tys. pracowników w 200 filiach na całym świecie sprawiają, że Canon jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych firm na świecie. 

Niekończąca się seria nowych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań sprawia, że firma Canon jest nadal liderem w swojej branży. Wybierając nasze produkty oraz rozwiązania biznesowe, nasi klienci stawiają na niezawodność, stylistykę oraz zaawansowane technologie.

Nasza filozofia
Kyosei to filozofia korporacyjna firmy Canon, leżąca u podstawy naszej marki, działalności biznesowej oraz akcjach sponsoringowych. Kyosei to japońskie słowo, które oznacza „życie i pracę dla dobra wspólnoty” — ta zasada kształtuje nasze wartości i moralną odpowiedzialność, pokazując nam, co to znaczy być dobrym pracownikiem firmy.  Dowiedz się więcej na Kyosei.

Siła finansowa
Wyniki firmy Canon Inc. z zeszłego roku wykazały 7,8-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem wcześniejszym, z zyskiem 4,481 miliarda jenów. To już ósmy rok wzrostu zysków dla naszej firmy. 

Firma Canon znajduje się na giełdach w Tokio, Osace, Nagoi, Fukuoce, Sapporo i Nowym Jorku.

Uznanie w przemyśle
W 2007 roku firma Canon zdobyła następujące miejsca w rankingach przemysłowych:
36. miejsce w ogólnym rankingu „World’s Best Global Brands 2007” (Najlepsze marki światowe w roku 2007) magazynu Business Week.
46. miejsce w rankingu All Star „World’s Most Admired Companies” magazynu Fortune.

spacer
					image

O firmie Canon

Filozofia
Canon na świecie
Counterfeit
Informacje o produktach równoległych