no consumer

Zainspiruj się z Canon

Zebraliśmy relacje entuzjastów fotografii i produktów Canon, fotoamatorów oraz kilku fotografów i filmowców najwyższej klasy. Dzielą sie oni wiedzą, doświadczeniem, wskazówkami i sekretami, aby zainspirować Cię do udoskonalenia umiejętności fotograficznych.

Sztuka w akcji – Lorenz Holder

Fotograf Lorenz Holder rozpoczął karierę jako półprofesjonalny snowboardzista, jednak poważna kontuzja wykluczyła go z aktywnego uprawiania tej dyscypliny. Wtedy zajął się fotografowaniem sportu. W wywiadzie udzielonym na wyłączność dziennikarzowi CPN Steve'owi Faircloughowi opowiada o swojej pracy, podejściu do fotografowania i zaletach korzystania z lustrzanek cyfrowych EOS i obiektywów EF firmy Canon.

Więcej

Still Sea Stephen McNally

Fotografowanie z długim czasem naświetlania ze Stephenem McNally

Fryzjer i entuzjasta użytkowania produktów Canon, Stephen McNally, zajął się fotografią dopiero 8 lat temu. Teraz jego czarno-białe prace wykonywane z wykorzystaniem długiego czasu naświetlania można oglądać na wystawie. Niebywałe tempo rozwoju kariery jak na kogoś, kto opanował sztukę niespiesznego fotografowania.

Więcej

Canon Explorer Sébastien Devaud

Sébastien Devaud to reżyser i producent filmowy z ponad 16-letnim stażem. Jego największą pasją jest jednak obraz. Zaczynał pod koniec lat 90. od filmowania i postprodukcji reklam oraz teledysków, by później przenieść się do telewizji. Jest znany z tego, że chętnie sięga po współczesne techniki oświetleniowe oraz efekt głębi ostrości. Sébastien wykorzystuje filmowy potencjał lustrzanki cyfrowej EOS 5D Mark II od momentu, gdy ten rewolucyjny model pojawił się na rynku. We wszystkich swoich produkcjach używa pełnej gamy aparatów i obiektywów marki Canon.

Więcej

Sébastien-Devaud-Tunnel-Bubblecar
Sepia-Station-Nelson- Lourenço

Nelson Lourenço fotografuje „uśmiechnięte dusze”

Urodzony w Lizbonie Nelson Lourenço jest fotografem-amatorem. Ma tytuł magistra inżynierii i ukończone podyplomowe studia marketingowe. Fotografią interesuje się od zawsze. Zainteresowanie przerodziło się w pasję, gdy znajoma pożyczyła mu na weekend swój aparat Canon. Wystarczyło jedno naciśnięcie spustu migawki.

Więcej

Canon Explorer Quentin Caffier

Canon Explorer Quentin Caffier mieszka w Paryżu, gdzie współpracuje z grupą profesjonalnych artystów w ramach projektu „Five Monkeys Studio”. Zainspirowany twórczością fotografów i filmowców, takich jak Desiree Doiron, Guy Bourdin, David Cronenberg i Wes Anderson, pracuje w branży reklamowej oraz świecie mody. Quentin zorganizował już kilka wystaw w Paryżu (Artcurial, Galerie 13 Sévigné, Glaz’art, Salon des Miroirs). Zapytaliśmy Quentina o wykorzystanie barw w jego pracach i o to, jak praca w studiu pozwala mu uzyskać wyjątkowy styl.

Więcej

Fauve-Hautot-Quentin-Caffier

Fotografia dynamicznych wydarzeń

Urodzony i wychowany w słoweńskiej miejscowości Bled fotograf sportowy Samo Vidic rozpoczął przygodę z amatorską fotografią w wieku 17 lat. Zafascynowany możliwościami różnych aparatów, obiektywów i klisz, szybko zdobywał wiedzę i wkrótce zrozumiał, ze to może być jego wymarzona praca.

Więcej

Clive Booth (Canon Explorer)

Clive Booth jest fotografem zajmującym się modą, pięknem i portretami, a także filmowcem. Jest znany ze swojego charakterystycznego stylu opartego na selektywnej ostrości w naturalnym, dostępnym, ciągłym i odkrytym oświetleniu, które nadaje jego pracom atmosfery, intymności i eterycznej jakości.

Więcej

Paddling-Johnny-Haglund.jpg

Ujęcie ludzi na fotografii może nadać zdjęciom nową dymnamikę.

Norweski fotograf Johnny Haglund opowiada nam historię powstania jego zdjęć i o tym, jak uwzględnienie ludzi w kompozycji może nadać fotografiom nową dynamikę.

Więcej

Wasze zdjęcia, nasze ulubione

Obejrzyj wybrane przez nas zdjęcia do Galerii, dotyczące motywu z tego miesiąca: Moje miasto. Każde z nich ukazuje wyjątkową scenę lub niezwykle emocje, ożywiając niezapomniane przeżycie.

Więcej

Burano-Estelle-Moreau.jpg

Doskonalenie sztuki portretu – Christian Anderl

Christian Anderl (Canon Explorer) to pasjonat muzyki i utalentowany kucharz. To również międzynarodowy fotograf specjalizujący się w portretach. Na jego imponującej liście klientów znajdują się takie marki, jak Red Bull, Ikea i Universal.

Więcej

Fotograf morskich pejzaży i dynamicznych wydarzeń – Steve Deer

Starszy specjalista ds. reklam Steve Deer traktuje okolice swojego miejsca zamieszkania na półwyspie Wirral w Północno-Zachodniej Anglii jak fotograficzny plac zabaw. W każdy weekend spaceruje po okolicy z aparatem i zawsze próbuje znaleźć obiekty i sytuacje warte sfotografowania lub uchwycić inną perspektywę.

Więcej

Gymnast-Eddie-Keogh.JPG

Eddie Keogh

Wielokrotnie nagradzany Eddie Keogh (Canon Explorer) to niezależny fotograf sportowy. Pracował dla krajowych czasopism w Wielkiej Brytanii od 1986 do 2005 roku. Następnie został fotografem kontraktowym agencji Reuters. Swoje pierwsze Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych realizował w wieku 21 lat. Sfotografował osiem piłkarskich Mistrzostw Świata i prawie każdą dyscyplinę sportu.

Więcej

Uchwyć stale zmieniające się miasta z Beno Saradziciem

Wielokrotnie nagradzany Beno Saradzic to urodzony w Słowenii fotograf i artysta-plastyk, twórca filmów poklatkowych, który odkrywa światy fotografii i filmów poklatkowych.

Więcej

„Shooting for sharks” (Fotografowanie rekinów) – Franco Banfi

W tym miesiącu rozmawiamy z Canon Explorerem i zdobywcą wielu nagród - fotografem przyrody Franco Banfim. Opowiada nam o swoim zamiłowaniu do fotografii podwodnej i przeżyciach, jakie towarzyszą próbom wykonania idealnego zdjęcia, gdy wokół pływają żarłacze błękitne.

Więcej

Jeśli któregokolwiek zdjęcie opublikowane w Galerii Canon lub Canon Showcase budzi Twoje wątpliwości lub zastrzeżenia i chcesz złożyć zażalenie w związku z nim, wyślij wiadomość na adres showcase.gallery@canon-europe.com

Bądź na bieżąco

W następnym wydaniu: Obserwuj świat bez użycia wizjera.

Subskrybuj Newsletter