Pomoc techniczna

  Feedback

  Aby pomóc Nam polepszyć naszę pomoc techniczną,prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety w oparciu o swoje doświadczenie z pomocą techniczną firmy Canon.

  Chętnie wezmę udział w badaniu

  Nie, dziękuję

  Informacje o systemie operacyjnym

  Firma Canon rozumie, że jej klienci wymieniają na nowsze dotychczasowe systemy operacyjne i technologie, które obsługiwały wcześniej zakupione produkty firmy.

  Firma Canon zaleca, aby przed wprowadzeniem zmian, klienci zawsze rozważyli, czy ich produkt Canon będzie działać poprawnie z nowym systemem operacyjnym.

  Zwykle w chwili wprowadzenia na rynek nowego systemu operacyjnego firma Canon jest w stanie dokładnie określić, które produkty będą przez niego obsługiwane. Informacje te są przekazywane za pośrednictwem naszych stron pomocy technicznej.

  Firma Canon podejmuje te decyzje ze świadomością, że produkcja nowych sterowników i obsługa oprogramowania wymagają bezpośrednich nakładów finansowych. Dlatego choć firma Canon w pełni szanuje prawo swoich klientów do ulepszania technologii, nie gwarantuje ona, że jej starsze produkty będą obsługiwane przez nowy system operacyjny.

  Firma Canon zaleca sprawdzenie stanu zgodności produktu przed uaktualnieniem systemu operacyjnego.

  Zgodność z systemem Windows

  Aby wyświetlić zgodność produktu z używanym systemem operacyjnym Windows, wybierz swój produkt i użyj filtrów w celu dostosowania opcji wyboru do potrzeb. Jeśli produkt jest obsługiwany, możesz pobrać i zainstalować sterownik. Ponadto dostępne będą także takie materiały jak oprogramowanie, instrukcje obsługi, oprogramowanie układowe i często zadawane pytania.

  Komunikaty

  Informacje o systemie Windows 10

  Firma Microsoft ogłosiła, że Windows 10, czyli nowa wersja systemu operacyjnego firmy, będzie miał premierę 29 lipca 2015 r. Będzie to bezpłatna aktualizacja dla aktualnych użytkowników urządzeń z systemem Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 i Windows Phone 8.1. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat procedury aktualizacji do systemu Windows 10 należy odwiedzić stronę Microsoft Q&A

  Aby wyświetlić stan zgodności produktu ze wszystkimi systemami operacyjnymi, w tym Windows 10, wybierz swój produkt i użyj filtra do wyboru żądanego systemu operacyjnego.

  27 lipca 2015 r.

  Informacje dotyczące zgodności urządzeń imageRUNNER i imageRUNNER ADVANCE z systemem Windows 10

  24 czerwca 2014 r.

  Czy zamierzasz uaktualnić swój produkt z wersji dla systemu Windows XP do wersji dla nowszego systemu Windows?

  18 października 2013 r.

  Windows 8.1 – informacje dotyczące zgodności urządzeń i-SENSYS, imageRUNNER, iR, imageRUNNER ADVANCE i imagePRESS

  Zgodność z systemem Mac OS X

  Aby wyświetlić zgodność produktu z używanym systemem operacyjnym Mac OS X, wybierz swój produkt i użyj filtrów w celu dostosowania opcji wyboru do potrzeb. Jeśli produkt jest obsługiwany, możesz pobrać i zainstalować sterownik. Ponadto dostępne będą także takie materiały jak oprogramowanie, instrukcje obsługi, oprogramowanie układowe i często zadawane pytania.

  Komunikaty

  Informacje dotyczące systemu Mac OS X 10.11 (El Capitan)

  Firma Apple poinformowała, że Mac OS X 10.11 (El Capitan), czyli nowa wersja systemu operacyjnego tej firmy, będzie miał premierę 30 września 2015 r. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat cech i funkcji systemu oraz procedury aktualizacji należy odwiedzić stronę przeglądu systemu El Capitan.


  Aby wyświetlić stan zgodności produktu ze wszystkimi systemami operacyjnymi, w tym Mac OS X 10.11 (El Capitan), wybierz swój produkt i użyj filtra do wyboru żądanego systemu operacyjnego.


  Firma Canon zaleca sprawdzenie stanu zgodności produktu przed uaktualnieniem systemu operacyjnego.

  30 września 2015 r.

  Informacje dotyczące zgodności drukarek wielkoformatowych (LFP), w tym urządzeń imagePROGRAF, z systemem Mac OS X 10.11 (El Capitan)

  5 listopada 2014 r.

  Informacje o zgodności urządzeń imageRUNNER, imageRUNNER ADVANCE i imagePRESS

  Zgodność z systemem Linux

  Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne PIXMA, skanery, laserowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne i-SENSYS, faksy laserowe i kopiarki osobiste

  Obecnie firma Canon zapewnia pomoc techniczną dla produktów PIXMA i systemu operacyjnego Linux tylko poprzez udostępnianie podstawowych sterowników w ograniczonej liczbie wersji językowych.

  Te podstawowe sterowniki mogą nie obejmować pełnego zakresu funkcji każdej drukarki i każdego urządzenia wielofunkcyjnego, jednak umożliwiają wykonywanie podstawowych czynności z zakresu drukowania i skanowania.

  Sterowniki dla systemu Linux nie są dostarczane na instalacyjnej płycie CD-ROM firmy Canon, a zamiast tego są udostępniane za pośrednictwem naszego obszaru pomocy technicznej. Należy wybrać produkt i zastosować filtry języka i systemu operacyjnego.

  Firma Canon nie oferuje pomocy technicznej w zakresie konkretnych problemów związanych z systemem Linux, które wykraczałoby poza udostępnienie początkowych sterowników.