Pomoc techniczna

  Feedback

  Aby pomóc Nam polepszyć naszę pomoc techniczną,prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety w oparciu o swoje doświadczenie z pomocą techniczną firmy Canon.

  Chętnie wezmę udział w badaniu

  Nie, dziękuję

  Informacje o systemie operacyjnym

  Firma Canon rozumie, że jej klienci wymieniają na nowsze dotychczasowe systemy operacyjne i technologie, które obsługiwały wcześniej zakupione produkty firmy.

  Firma Canon zaleca, aby przed wprowadzeniem zmian, klienci zawsze rozważyli, czy ich produkt Canon będzie działać poprawnie z nowym systemem operacyjnym.

  Zwykle w chwili wprowadzenia na rynek nowego systemu operacyjnego firma Canon jest w stanie dokładnie określić, które produkty będą przez niego obsługiwane. Informacje te są przekazywane za pośrednictwem naszych stron pomocy technicznej.

  Firma Canon podejmuje te decyzje ze świadomością, że produkcja nowych sterowników i obsługa oprogramowania wymagają bezpośrednich nakładów finansowych. Dlatego choć firma Canon w pełni szanuje prawo swoich klientów do ulepszania technologii, nie gwarantuje ona, że jej starsze produkty będą obsługiwane przez nowy system operacyjny.

  Zgodność z systemem Windows

  Aby wyświetlić zgodność produktu z używanym systemem operacyjnym Windows, wybierz swój produkt i użyj filtrów w celu dostosowania opcji wyboru do potrzeb. Jeśli produkt jest obsługiwany, możesz pobrać i zainstalować sterownik. Ponadto dostępne będą także takie materiały jak oprogramowanie, instrukcje obsługi, oprogramowanie układowe i często zadawane pytania.

  Komunikaty

  27 lipca 2015 r.

  Informacje o systemie Windows 10

  Firma Microsoft ogłosiła, że Windows 10, czyli nowa wersja systemu operacyjnego firmy, będzie miał premierę 29 lipca 2015 r. Będzie to bezpłatna aktualizacja dla aktualnych użytkowników urządzeń z systemem Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 i Windows Phone 8.1. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat procedury aktualizacji do systemu Windows 10 należy odwiedzić stronę Microsoft Q&A

  Aby wyświetlić stan zgodności produktu ze wszystkimi systemami operacyjnymi, w tym Windows 10, wybierz swój produkt i użyj filtra do wyboru żądanego systemu operacyjnego.

  24 czerwca 2014 r.

  Czy zamierzasz uaktualnić swój produkt z wersji dla systemu Windows XP do wersji dla nowszego systemu Windows?

  18 października 2013 r.

  Windows 8.1 – informacje dotyczące zgodności urządzeń i-SENSYS, imageRUNNER, iR, imageRUNNER ADVANCE i imagePRESS

  Zgodność z systemem Mac OS X

  Aby wyświetlić zgodność produktu z używanym systemem operacyjnym Mac OS X, wybierz swój produkt i użyj filtrów w celu dostosowania opcji wyboru do potrzeb. Jeśli produkt jest obsługiwany, możesz pobrać i zainstalować sterownik. Ponadto dostępne będą także takie materiały jak oprogramowanie, instrukcje obsługi, oprogramowanie układowe i często zadawane pytania.

  Komunikaty

  5 listopada 2014 r.

  Informacje o zgodności urządzeń imageRUNNER, imageRUNNER ADVANCE i imagePRESS

  Zgodność z systemem Linux

  Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne PIXMA, skanery, laserowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne i-SENSYS, faksy laserowe i kopiarki osobiste

  Obecnie firma Canon zapewnia pomoc techniczną dla produktów PIXMA i systemu operacyjnego Linux tylko poprzez udostępnianie podstawowych sterowników w ograniczonej liczbie wersji językowych.

  Te podstawowe sterowniki mogą nie obejmować pełnego zakresu funkcji każdej drukarki i każdego urządzenia wielofunkcyjnego, jednak umożliwiają wykonywanie podstawowych czynności z zakresu drukowania i skanowania.

  Sterowniki dla systemu Linux nie są dostarczane na instalacyjnej płycie CD-ROM firmy Canon, a zamiast tego są udostępniane za pośrednictwem naszego obszaru pomocy technicznej. Należy wybrać produkt i zastosować filtry języka i systemu operacyjnego.

  Firma Canon nie oferuje pomocy technicznej w zakresie konkretnych problemów związanych z systemem Linux, które wykraczałoby poza udostępnienie początkowych sterowników.