Pomoc techniczna

  Feedback

  Aby pomóc Nam polepszyć naszę pomoc techniczną,prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety w oparciu o swoje doświadczenie z pomocą techniczną firmy Canon.

  Chętnie wezmę udział w badaniu

  Nie, dziękuję

  New Operating Systems

  Informacje o zgodności sterowników z systemami operacyjnymi

  Sprawdź zgodność produktu Canon z systemami operacyjnymi Windows i Mac. Wystarczy wybrać swój system operacyjny, używając poniższych kart, a następnie znaleźć produkt na liście.

  Ogólne zasady firmy Canon dotyczące obsługi nowych systemów operacyjnych

  Firma Canon rozumie, że jej klienci wymieniają na nowsze dotychczasowe systemy operacyjne i technologie, które obsługiwały wcześniej zakupione produkty firmy.

  Firma Canon zaleca, aby przed wprowadzeniem zmian, klienci zawsze rozważyli, czy ich produkt Canon będzie działać poprawnie z nowym systemem operacyjnym.

  Zwykle w chwili wprowadzenia na rynek nowego systemu operacyjnego firma Canon jest w stanie dokładnie określić, które produkty będą przez niego obsługiwane. Informacje te są przekazywane za pośrednictwem naszych stron pomocy technicznej.

  Firma Canon podejmuje te decyzje ze świadomością, że produkcja nowych sterowników i obsługa oprogramowania wymagają bezpośrednich nakładów finansowych. Dlatego choć firma Canon w pełni szanuje prawo swoich klientów do ulepszania technologii, nie gwarantuje ona, że jej starsze produkty będą obsługiwane przez nowy system operacyjny.

  W razie dalszych pytań dotyczących obsługi posiadanego produktu przez systemy operacyjne prosimy o bezpośredni kontakt z nami.

  Aby wyświetlić pełną listę oprogramowania, sterowników, oprogramowania sprzętowego i instrukcji obsługi dotyczących posiadanego produktu, wybierz produkt i zastosuj filtry języka i systemu operacyjnego.

  Zgodność z systemem Windows

  Informacje dotyczące systemu Windows 10

  Firma Microsoft ogłosiła, że Windows 10, czyli nowa wersja systemu operacyjnego firmy, będzie miał premierę 29 lipca 2015 r. Będzie to bezpłatna aktualizacja dla aktualnych użytkowników urządzeń z systemem Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 i Windows Phone 8.1.

  Obecnie ustalamy obsługę sterowników dla tego systemu operacyjnego. Ta strona zostanie wkrótce zaktualizowana o kolejne informacje.

  W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat procedury aktualizacji do systemu Windows 10 należy odwiedzić stronę Microsoft Q&A.

  Oprogramowanie dla aparatów EOS, PowerShot i IXUS oraz cyfrowych kamer wideo LEGRIA i innych

  Nieobsługiwane
  Obsługiwane

  OprogramowanieWindows 8.1Windows 8Windows 7
  ZoomBrowser EX
  ImageBrowser EX
  PhotoStitch
  CameraWindow
  EOS Utility
  Digital Photo Professional
  Picture Style Editor

  Wymagane oprogramowanie można pobrać po wybraniu urządzenia

  Drukarki laserowe i urządzenia wielofunkcyjne i-SENSYS, faksy laserowe i kopiarki osobiste:

  Zgodność z systemem Mac OS X

  Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne PIXMA i MAXIFY, kompaktowe drukarki fotograficzne SELPHY i skanery:

  Oprogramowanie dla aparatów EOS, PowerShot i IXUS oraz cyfrowych kamer wideo LEGRIA i innych

  Nieobsługiwane
  Obsługiwane

  OprogramowanieMac OS X 10.10Mac OS X 10.9Mac OS X 10.8Mac OS X 10.7
  ZoomBrowser EX
  ImageBrowser EX
  PhotoStitch
  CameraWindow
  EOS Utility
  Digital Photo Professional
  Picture Style Editor

  Wymagane oprogramowanie można pobrać po wybraniu urządzenia.

  Drukarki laserowe i urządzenia wielofunkcyjne i-SENSYS, faksy laserowe i kopiarki osobiste:

  imageRUNNER, imageRUNNER ADVANCE i imagePRESS

  Zgodność z systemem Linux

  Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne PIXMA, skanery, laserowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne i-SENSYS, faksy laserowe i kopiarki osobiste

  Obecnie firma Canon zapewnia pomoc techniczną dla produktów PIXMA i systemu operacyjnego Linux tylko poprzez udostępnianie podstawowych sterowników w ograniczonej liczbie wersji językowych.

  Te podstawowe sterowniki mogą nie obejmować pełnego zakresu funkcji każdej drukarki i każdego urządzenia wielofunkcyjnego, jednak umożliwiają wykonywanie podstawowych czynności z zakresu drukowania i skanowania.

  Sterowniki dla systemu Linux nie są dostarczane na instalacyjnej płycie CD-ROM firmy Canon, a zamiast tego są udostępniane za pośrednictwem naszego obszaru pomocy technicznej. Należy wybrać produkt i zastosować filtry języka i systemu operacyjnego.

  Firma Canon nie oferuje pomocy technicznej w zakresie konkretnych problemów związanych z systemem Linux, które wykraczałoby poza udostępnienie początkowych sterowników.